Příběh Webgarden
Myšlenka na založení Webgarden vznikla už v roce 2005 v aulách pražského ČVUT. Projekt vymysleli dva studenti elektrotechnické fakulty, kteří se spíš než o výuku zajímali o to, jak snadno a rychle vytvořit web. Dnes se Martin Čelikovský a Kamil Foltin netají tím, že kvůli Webgarden zameškali několik přednášek. Webgarden se stal jejich nejlepším kamarádem.
Tvorba webů byla už v této době celkem populární, ale komplikovaná a málo dostupná. Dnem D se stal 9. leden roku 2006, kdy Martin s Kamilem oficiálně spustili svůj online nástroj pro tvorbu webových stránek. Tehdy ještě netušili, že se z Webgarden stane rodinná firma, která v roce 2016 oslaví své 10. jubileum.
„Webgarden se stal naším koníčkem a obživou, kvůli které jsme byli málo s rodinou. A protože jsme nechtěli zanedbávat ani Webgarden ani rodinu, rozhodli jsme to spojit v jedno. Dnes máme stabilní zázemí a to nadšení, se kterým jsme firmu zakládali, tu stále je. Od roku 2012 sídlíme v Dejvicích a naše služba se značně rozšířila. Někdy se něco zvrtlo a pak jsme měli ostudu, jindy se to povedlo a na to jsme byli moc hrdí.

Když se řekne Webgarden, nepředstavíme si jenom službu, ale hlavně naše kolegy/kamarády a především pak uživatele, kteří tomu dávají smysl a se kterými dennodenně vytváříme nové originální weby,” říkají Martin s Kamilem.
Několik měsíců po spuštění vznikalo na Webgarden kolem 100 webů denně. Od roku 2006 vzniklo se službou Webgarden přes půl milionu webů. Se svými nápady, koníčky a názory se prostřednictvím našich webových stránek podělilo přes 400 000 spokojených uživatelů.
 
19.10.2019 20:56:50
Tým Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one