Dostupné druhy prvků
Odstavec textu
Základní prvek obsahu. Do Odstavce textu můžete přímo psát nebo vkládat také nejrůznější externí kódy nebo vlastní html formátování. Pokud chcete "od-enterovat" řádek nebo začít další odstavec, doporučujeme Prvek uložit a pod něj vložit další. Je to spolehlivější řešení.
Obrázek
Do prvku obrázek můžeme nahrát fotografie nebo grafiku v běžných formátech (.jpg a .png). Obrázek je pak na stránce přímo zobrazen.
Když přidáme nový Prvek Obrázek, vyskočí nám Dialogové okno, ve kterém vybereme zdrojový soubor obrázku ze svého počítače. Poté uložíme.
prvky10.png
Po uložení se okno zavře, obrázek se nahraje na Webgarden a po chvilce (doba záleží na velikosti zdrojového obrázku) se objeví v administraci.
prvky11.png
Klepnutím na obrázek jej opět otevřeme k editaci. Na záložce Nástroje nalezneme několik tlačítek s funkcemi pro úpravy obrázku (např. Otočit, Zrcadlit apod.)
prvky12.png
Na záložce Rozšířené najdeme další nastavení. Mj. volbu, zda chceme, aby se případný odkaz po kliknutí otevřel do nového okna prohlížeče, nebo aby zůstal v aktuálním okně. Další důležitou volbou je Zobrazení. Určuje, zda je obrázek roztažen na šířku svého pole nebo zda má originální velikost, případně zda je v náhledu použit obrázek ve vysokém rozlišení.
prvky13.png
Tip: Datově velké obrázku budou také na Vašich stránkách zabírat hodně místa.
Soubor
Obrázky nebo jakékoliv jiné soubory můžeme také nahrát do Prvku Soubor. Takové soubory nebudou na stránce zobrazeny ve formě jejich obsahu, ale pouze jako odkaz na jejich stažení.
Formátovaný text
Při editaci prvku Formátovaný text máme k dispozici jednoduchý Editor textu. Nabízí nám základní formátovací možnosti jako např. Tučné a Kurzíva, změnu barvy textu nebo vložení Hyperlinku.
Odkaz
Samostatný odkaz má tři položky nastavení: Adresa obsahuje vlastní URL cestu k cíli. Druhé políčko je pro text zobrazený u odkazu. Na záložce rozšířené je možné zvolit, zda se odkaz rozklikává do nového okna.
Titulek
Delší texty je vhodné strukturovat a obohatit např. o Titulky. Titulku můžete nastavit jednu ze tří velikostí. Na záložce rozšířené je také možné nastavit titulku proklik položkou Odkaz (vkládáme URL adresu cílové stránky).
Video
Prvek video slouží k nahrání videosouboru přímo na Webgarden.
Po nahrání videa na Webagrden dochází k jeho zpracování. Po tuto dobu vidíte v administraci pouze zástupný text. Video je zpracováno až za několik minut. Pro zobrazení zpracovaného videa je nutné znovu vstoupit do aktuální sekce.
Po úspěšném zpracování je v administraci vidět již vlastní video v integrovaném přehrávači.
04_video_02.png
Tip: Video ukrajuje z datového prostoru stránek. Webgarden má navíc limit pro jednorázové nahrání souboru, který větší videa obvykle překročí. Pro větší videa je tedy vhodné zakoupit Prémiový účet v sekci VIP.
YouTube nebo Google video
Tyto prvky slouží k vložení již na Internetu dostupných videosouborů, a to ze služeb Youtube.com a Google Video. Do položky Internetová adresa vložíme URL adresu zdrojového videa. Video pak bude spustitelné přímo na naší stránce.
Tip: Takto vložené video zabírá na našich stránkách jen minimum datového prostoru.
Formulář
Pokud chceme mít nějakou zpětnou vazbu od návštěvníků stránky, diskuzní fórum je příliš veřejné a anketa zase nekonkrétní, použijeme prvek Formulář.
Formulář může obsahovat neomezené množství položek. V tomto příkladu vyplníme Název formuláře, emailovou adresu, kam nám budou vzkazy zasílány, text odesílacího tlačítka a zpráva, která bude po odeslání návštěvníkovi zobrazena.
prvky14.png
Do formuláře přidáme tři položky. První bude Jméno a bude typu Jednořádkový text. Druhá bude Popis dojmu - typu víceřádkový text. Poslední bude Váš email - typu Email. Uložíme.
Menu
Skoro každé stránky obsahují nabídku rubrik neboli Menu. Na Webgarden můžete mít Menu na stránce neomezený počet. Každé menu může být jiné. Nejdůležitější volbou u menu je Kořen. Tato volba říká, jakou sadu rubrik bude Menu nabízet. Detailnímu popisu Menu se věnujeme v samostatném článku.
Sloupec
Sloupec je pokročilý formátovací prvek. Hodí se nám, pokud chceme v rámci jedné stránky (dokumentu, panelu, popisu zboží) obsah srovnat do sloupců. Je to tedy jakýsi kontejner na jiné prvky. Taktéž sloupcové sazbě se budeme věnovat v samostatném článku.
Flash
Prvek pro vložení Flashového souboru (aplikace, hry, animace apod.) přímo do stránky.
Anketa
Nejjednodušší zdroj zpětné vazby pro naše stránky je anketa. Skládá se z položené Otázky a z možných odpovědí. Anketu je možné po ukončení hlasování uzavřít, pak již není klikatelná, ale je na stránce nadále zobrazena.
Kalendář
Jednoduchý kalendář nám dovolí přidávat k jednotlivým dnům nebo období akce. Návštěvník stránek pak v kalendáři vidí, které dny akce obsahují a může si je zobrazit.
Dále se dočteme...
Na další stránce si představíme Pokročilé druhy prvkůHromadné nahrání.
15.03.2017 15:31:41
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one