Obsah Vašich stránek je tvořen Prvky obsahu, které je možné skládat pod nebo vedle sebe, případně zanořovat pomocí Sloupců.
Přidání nového prvku
Prvek přidáváme kliknutím na symbol "+". Prvky lze vkládat do rubrik a dokumentů.
prvky1.png
prvky2.png
Objeví se nám nabídka dostupných prvků. Nabídka má tři části - Základní prvky, Pokročilé prvky a Nahrát soubory.
Pokud zvolíme například prvek Odstavec textu, zobrazí se nám pole pro jeho napsání. Po dokončení stiskneme tlačítko uložit.
prvky3.png
Po uložení se text nahraje na server a po chvilce se objeví na stránce administrace.
prvky4.png
Tip: Pokud se chceme podívat, jak bude prvek vypadat na naší (klientské) stránce, posuneme se nahoru a stiskneme tlačítko Zobrazit. Do nového okna prohlížeče se nám otevře naše stránka.
prvky5 (1).png
Úprava (editace) prvku
Prvek editujeme tak, že na něj v administraci klikneme, případně najedeme myší a klikneme na ikonku Editace.
Jsou situace, kdy v administraci prvek vidíme, ale nemůžeme ho přímo editovat. Taková situace nastane například, pokud vidíme Ukázku nějaké rubriky a v rámci této ukázky vidíme také její detail. Pro editaci je nutné nejprve vstoupit do dané rubriky a teprve uvnitř editovat Prvky obsahu.
prvky6.png
prvky7.png
Otevře se nám Editační dialogové okénko, v tomto případě pro prvek Odstavec textu. Zde je možné text upravit, změnit nastavení a stisknutím tlačítka Uložit změny.
Smazání prvku
Prvek smažeme najetím myši na jeho oblast a kliknutím na tlačítko se symbolem koše. Krok je nutné následně ještě potvrdit.
Pozor: Smazaní prvku je definitivní, není možné jej pak obnovit!
prvky8.png
Přesunutí prvku
Prvky přesouváme metodou Drag & Drop (Táhni a pust), tedy tažením myši. Stiskneme myš v oblasti prvku, držíme stisknutou a táhneme prvek na jiné místo v rámci dokumentu. Na cílové pozici tlačítko pustíme. Ve složitějších strukturách může být tato akce trhaná, pro bezproblémové použití doporučujeme prohlížeče Opera nebo Chrome.
Změna velikosti prvku
Metodou Drag & Drop můžeme také měnit velikost (šířku) prvků. Pokud najedeme na oblast prvku, zobrazí se nám na jeho pravé hraně šedá šipka. Za tuto šipku můžeme prvek zužovat nebo rozšiřovat. Výška prvku se vždy adekvátně přizpůsobí.
prvky9.png
Dále se dočteme...
Na další stránce si představíme jednotlivé Druhy prvkůHromadné nahrání.
15.03.2017 15:31:41
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one