Abychom si mohli vložit do stránek menu, je třeba na nich mít nějaké rubriky. Ty vytvoříme kliknutím na "+ Nová rubrika" nebo pomocí zeleného plus v pravém horním rohu sekce rubrik.
V novém menu se nám následně budou zobrazovat veškeré rubriky (Domů, O nás, Prodejna, Kontakt), které spadají pod jednu sekci. Samotná sekce “Rubriky” se však zobrazovat nebude, jelikož je pouze kořenem zmíněných rubrik. Pro lepší orientaci si můžeme složku “Rubriky” přejmenovat například na Menu.
1.png
Jakmile máme rubriky vytvořené a pojmenované, přejdeme do druhé části a to "Struktury webu". Zde si vybereme místo, kam chceme Menu vložit. Například do levého sloupce.
2.png
Klikneme na symbol Plus a objeví se nám nabídka všech prvků. Vybereme prvek Menu.
3.png
V nastavení prvku zvolíme jako kořen menu požadovanou sekci rubrik. V našem případě se jedná o "Rubriky". Změny uložíme.
4.png
Od této chvíle se bude Menu zobrazovat v levém panelu stránek. Pokud jej budeme chtít v budoucnu přesunout do jiné sekce, bude třeba jej z levého sloupce smazat (pomocí ikony červeného koše) a znovu vytvořit v jiné sekci.
5.png
Různé formy zobrazení
Menu je možné zobrazovat vertikálně i horizontálně a to hned několika způsoby- jako záložky, odkazy, s rozbalením po kliknutí či po najetí myši.

Styl zobrazení menu si nastavíme pomocí žlutého ozubeného kolečka v pravém horním rohu Menu.
6.png
7.png
Pokud zvolíme horizontální menu, zobrazí se na našich stránkách takto:
8.png
Rozhodneme-li se pro menu vertikální, jeho struktura vypadá takto:
9.png
Menu kdekoliv
Menu je možné zobrazit prakticky kdekoliv. V záhlaví nebo zápatí, panelu nebo obsahu, dokonce i v článku, u diskuze nebo v popisu zboží.
10.png
Neomezené množství
Pro každou sekci rubrik, kterou vytvoříme pomocí "+Nová sekce rubrik", můžeme vytvořit na stránkách vlastní menu. Jejich počet je tedy prakticky neomezený.
Příkladem využití může být Eshop. Do jedné sekce (Rubriky) vložíme rubriky o Eshopu jako takovém- Domů, O nás, Prodejna, Kontakt a v druhé sekci (Eshop) se zaměříme na jednotlivé druhy zboží- Novinky, Keramické, Nerezové, S motivem, Skleněné.
11.png
Do záhlaví vložíme horizontální menu s kořenem "Eshop", do levého sloupce pak vertikální menu s kořenem "Rubriky".
Výsledná podoba bude následující:
12.png
13.03.2017 09:54:04
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one