Objevte další možnosti vkládání obrázků na Webgarden
Na Webgarden si svůj web řídíte sami přesně podle svých představ. Proto nabízíme u většiny funkcí rozšířené možnosti a každý, kdo si je vyzkouší nakonec zvolí nastavení, které se mu nejvíce líbí. Každý web je originál a aby i ten váš byl ojedinělý, máme pro vás článek o tom, jak využít dostupných funkcí pro nastavení obrázků.
Objevte další možnosti vkládání obrázků
Objevte další možnosti vkládání obrázků
Při vkládání obrázků se vám zobrazí okno se základními a rozšířenými možnostmi nastavení.

V sekci Základní si nahrajete svůj obrázek a můžete si zde nastavit Název i Popisek. Název se vyskytuje vlevo pod obrázkem, může obsahovat maximálně 16 znaků a je zobrazován výraznějším fontem. Popisek se zobrazuje pod Názvem a má nekonečně mnoho znaků.
Název a Popisek
Název a Popisek
V sekci Rozšířené si můžete nastavit například Šířku od hodnoty 1 až 8.

Čím větší číslo zvolíte tím větší prostor bude na stránce zabírat. V případě, že nahráváte obrázek, který je menší než zvolená šířka, uvítáte možnost upravit si Zarovnání. Obrázek si můžete zarovnat doprava, doleva, na střed nebo zvolit Výchozí či Do bloku a nechat obrázek automaticky zarovnaný.
Šířka
Šířka

Pokud chcete, aby byl obrázek na vašich stránkách výraznější, můžete ho v sekci Zvýraznění ozvláštnit.

Na výběr máte ze čtyř vzorů. Pokud si chcete nastavit zvýraznění podle svého, není problém. Stačí zvolit Vlastní a postupovat podle postupu v článku Použití vlastního zvýraznění.

Dále je možné, aby obrázek odkazoval na nějakou webovou stránku.

Pokud chcete, aby obrázek fungoval jako odkaz, vložte URL požadované adresy do sekce Odkaz. V sekci Do nového okna si můžete nastavit Ano a odkaz se bude v prohlížeči otevírat ve svém vlastním okně.

Stejně to funguje i bez odkazu. Když na Webgarden kliknete na jakýkoli obrázek, automaticky se vám rozbalí uprostřed stránky, na které se nacházíte. Obrázek se může také otevírat na nové vlastní stránce, toho dosáhnete opět s pomocí tlačítka Ano v sekci Do nového okna.
metropole   obsah   Webgarden_ne.png
Způsoby zobrazení
1. Při volbě Automatického zmenšení se bude zobrazovat pouze náhled obrázku a v původní velikosti a kvalitě se zobrazí při kliknutí na obrázek. Díky této funkci se vaše stránka rychle načte i v případě, že je obrázek veliký.
2. Nastavení V plném rozlišení zajistí, aby obrázek pokryl celou plochu na kterou je umístěn. Obrázek se buď zmenší nebo zvětší, ale oproti “Automatickému zmenšení” bude jeho kvalita zachována.
3. Původní velikost nahraje obrázek v originální velikosti a kvalitě tak, jak ho máte uložený ve svém počítači. Obrázek se může zmenšit, nikdy se však nezvětší. Tuto funkci oceníte zejména pokud budete na stránky vkládat logo, které se díky této funkci nijak nezdeformuje.
Způsoby zobrazení
Způsoby zobrazení
Nyní již víte, co vše lze na Webgarden s obrázky dělat. Velkou roli zde hraje kvalita a velikost nahrávaného obrázku, kterou ale můžete různými funkcemi v sekci "Způsob zobrazení" upravit.
03.11.2019 17:54:29
Tým Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one