Nastavte si obrázek a text pro sdílení Vašich stránek na Facebooku

Největší sociální síť Facebook neslouží pouze k prezentaci fotek z dovolené či rodinné oslavy. Mezi jejími uživateli se hojně využívá i ke sdílení zajímavých obsahů z celého internetu. Stačí pouze vložit odkaz a Facebook k příspěvku přiřadí obrázek a krátký text. Tento obrázek s textem se následně zobrazí na sociální síti a zastupuje tak vložený odkaz. V tomto článku si ukážeme, jak jednoduše nastavit požadovaný obrázek a text při sdílení Vašich stránek na Facebooku.
Nastavení hlavního obrázku pro sdílení webu
Nejprve začneme výběrem hlavního obrázku, který se bude zobrazovat při sdílení hlavní (domovské) stránky Vašeho webu a zároveň všech rubrik, které nebudou mít nastaveny vlastní obrázek. Postup je následující: v administraci zvolíme záložku „Nastavení“ a následně vybereme možnost „Ikonka“.
image3410.png
Na řádku Obrázek pro Facebook vyberte ze souborů na disku svého počítače obrázek reprezentující celý Váš web (např. logo firmy, společná fotka kapely atd.). Facebook doporučuje použít poměr šířky a výšky obrázku 1,91:1 v minimální velikosti 1200px na 630px, které se dobře zobrazí i na přístrojích s velkým rozlišením. Dále je doporučeno vyhnout se malým obrázkům menším než 200px x 200px. Po uložení obrázku se podíváme na Facebook Debugger a ověříme si správnost zobrazování.
Do řádku s textem „Input URL“ napište adresu svého webu a klikněte na „Show existing scrape information“.
facebook-článek5.png
Pokud v náhledu stále nevidíte nový obrázek, nic se neděje. Znamená to, že Facebook zatím ve své paměti náhledy Vašich stránek neaktualizoval. Naštěstí nemusíme na automatickou změnu čekat a můžeme si jí vyvolat sami. Stačí stisknout tlačítko Fetch new scrape information“.
facebook-článek6.png
Blahopřejeme, nyní je Váš obrázek nastaven, což znamená, že pokud na Facebooku někdo sdílí Vaše stránky, k příspěvku bude připojen i tento obrázek.
Nastavení obrázku pro jednotlivé rubriky
V případě, že chcete ke každé rubrice přiřadit speciální obrázek pro sdílení na Facebooku, žádný problém. V záložce Obsah zvolíme rubriku, které chceme přiřadit obrázek. V této rubrice klikneme na žluté ozubené kolečko a vybereme sekci Ikonka.
facebook-článek7.png
Na řádku Obrázek pro Facebook opět vybereme soubor ze svého počítače pro zvolenou rubriku. Doporučené parametry jsou stejné jako při výběru hlavního obrázku pro celý web. Výběr obrázku potvrdíme tlačítkem Uložit.
facebook-článek8.png
Nyní půjdeme opět na Facebook Debugger, zadáme url adresu rubriky a stiskneme tlačítko „Fetch new scrape information“.
Jak pozměnit texty při sdílení stránek na Facebooku?
Přes „Obsah“ zvolíme rubriku (pokud si přejeme editovat jinou než aktuální) a opět najedeme myší na žluté ozubené kolečko vpravo a tentokrát vybereme sekci „Nastavení“.
facebook-článek9.png
Zde vyplníme Titulek a Popis (nutno nejprve přepnout z Automaticky na Ručně).
facebook-článek12.png
Změny uložíme. Pokud měníme Titulek a Popis rubriky, která je nastavena jako výchozí stránka celého webu, měníme tím i informace viditelné při sdílení hlavní stránky - homepage. Na závěr můžeme opět ve Facebook Debuggeru vyvolat náhled naší upravené rubriky.
facebook-článek11.png
Přiřazování textu a obrázku při sdílení stránek provádí Facebook automaticky. Nyní si můžete tyto prvky sami nastavit a ovlivňovat tak podobu Vašeho webu při sdílení na Facebooku. Doufáme, že Vám tento návod zpříjemní práci s webem.
20.06.2016 13:31:00
Tým Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one