Obec-DobráVoda.cz a Radňoves.cz
V dnešní recenzi se zaměříme rovnou na dva weby vytvořené na Webgarden.cz, jelikož mají společné téma i obdobnou strukturu. Jedná se o stránky dvou menších obcí Obec-DobráVoda.cz a Radňoves.cz.
Stránky obce Dobrá Voda u Křižanova jsou pěkně strukturované a na první pohled přehledné. Menu je sice delší, ale díky dvěma různým hloubkám se v něm návštěvník tolik neztrácí. V pravém sloupci najdeme kontaktní údaje, které jsou přehledné a na dobře viditelném místě. Nadbytečný tu je ale kalendář, který nevypadá příliš využívaně. Naopak se zdá že diskuze je návštěvníky vyhledávána a rádi do ní přispívají.
www.obec-dobravoda.cz
www.obec-dobravoda.cz
Web obce Radňoves působí od prvního pohledu smutněji a nevýrazněji kvůli záhlaví bez obrázku či fotky. Částečně to sice supluje pěkný letecký snímek v úvodní rubrice, při překliknutí do jiné části stránky je ale obrázek nahrazen textem a stránka je pak nevýrazná a pro oči méně zajímavá. Doporučili bychom tedy do záhlaví zakomponovat například jednu z fotek, nebo symbol obce, který se teď trochu utápí v dolní části stránky. Úřední hodiny v pravém panelu by mohly být umístěny výš tak, aby byly více na očích. Menu v pravém sloupci má příjemnou délku, položek je tak akorát a je snadné se v něm zorientovat.
http://radnoves.cz/
http://radnoves.cz/
Na závěr:
Je vždy dobré se na stránky podívat očima návštěvníka a řadit jednotlivé prvky obsahu logicky k sobě, např. úřední hodiny umístit blízko od kontaktních informací atp. Vložení kalendáře na stránky má význam pouze pokud je opravdu využívaný pro specifické akce, v tomto případě ale oba pouze zbytečně zabírají místo na stránce a proto doporučujeme oběma webům kalendář odebrat a vyvarovat se zaplňování stránky nepotřebným obsahem.

Více doporučení a tipů se také můžete dočíst v našem článku Malý krok pro Vás, velký krok pro stránky.
Každé úterý Vám představíme jednu ze stránek vytvořených na Webgarden.cz, která může být příkladem dobře odvedené práce. U každé ukázky najdete krátký popis a budeme velice rádi, když i Vy sami vyjádříte svůj názor v komentářích a nabídnete tak autorovi zajímavé podněty. Také nám můžete na email podpora@webgarden.cz zasílat tipy na zajímavé stránky vytvořené pomocí Webgarden, o kterých si myslíte, že stojí za zveřejnění.
27.03.2014 12:53:28
podpora
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one