Pojďme se společně podívat na věci, které byste rozhodně na své internetové stránky umisťovat neměli.
První dojem o Vašich stránkách si návštěvník utvoří, ač to zní neuvěřitelně, za pouhé tři vteřiny. Pokud v něm...
Stejně jako je majitel restaurace závislý na svých hladových hostech, tak je majitel webu závislý na návštěvnících, kteří dychtí po nových informacích. Webové stránky bez návštěvníků jsou skutečně k ničemu a čtenář, který se na stránky vrací, je ještě navíc o něco cennější. Jakmile tedy někdo na naše stránky zamíří, je v našem zájmu, aby se na stránky opět rád vrátil.
Obojí je správně. Obojí je špatně. Záleží, na jakou stranu se postavíte. Já jsem se rozhodla pro místo přesně mezi a vy se tak můžete rozhodnout, co je lepší pro vaše stránky nebo vaše podnikání.
Konečně je to tu. Vaše webová prezentace je hotová, radost pohledět. Teď si můžete dát nohy na stůl a odpočívat, říkáte si. Taková domněnka je ovšem velikým omylem.
Ať už podnikáte v jakémkoli oboru, jistě mi dáte za pravdu, že „obal prodává“. Obal ale tvoří i slova. Je tedy důležité, aby se jednotlivé položky nejen hezky vyjímaly v prezentaci, byly hezky nafocené – ale také srozumitelně a jasně popsané.
Mnoho lidí si myslí, že psát blog v době největšího rozmachu facebooku je vlastně zbytečné. Mají pravdu a je blog mrtvou záležitostí? Opravdu se stal obětí facebooku?
Pokud chceme, aby stránky byly osobité, je dobré doplnit záhlaví o grafické prvky.
K webu patří obrázky. S tím bude každý souhlasit, ale – napadlo vás někdy, jestli neporušujete autorský zákon? Fotografie jsou tzv. duševním vlastnictvím, stejně jako hudba nebo obraz. A i když se umění stává čím dál více předmětem obchodu, stále je nutné zachovávat jistá pravidla.
Stojíte uprostřed „zelené louky“, na níž by se během několika málo týdnů měla objevit třeba veřejná galerie nabízející vaše díla. Musí být jiná než všechny ostatní, samozřejmě. Musí oslnit, jistě. Konkurence nad ní musí zblednout závistí, ovšem. Především ale musí být přehledná pro každého návštěvníka. Jak při takové stavbě webu postupovat a na co dávat pozor?
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one