Webové stránky zdarma – spousta výhod a špetka povinností
O důležitosti kvalitních webových stránek, ať už pro soukromé, nebo firemní účely, nemůže být v dnešní době pochyb. Dobrá zpráva je, že vytvořit si svůj vlastní web zcela zdarma s Webgarden.cz zvládne každý a trvá to jen pár minut. A výhod je ještě mnohem více.
Freehosting – nejlepší cesta na web
Webhosting je vlastně pronájem prostoru na internetu a jako za každý pronájem, i za ten virtuální se musí platit – jenže zdaleka ne ve všech případech. Je tu totiž ještě freehosting, což je, jak název napovídá, bezplatná varianta webhostingu.
Webgarden patří mezi poskytovatele, kteří nabízejí v rámci svých služeb tzv. generátor stránek. Tato speciální varianta freehostingu spočívá v tom, že pro tvorbu stránek užíváte integrovaný kompletní nástroj, který vaši práci značně usnadní.
Na Webgarden.cz si jednoduše založíte účet a je hotovo. Nemusíte se učit programovací jazyky ani složitě shánět volné domény. Váš poskytovatel to už udělal za vás a teď už stačí jen naplnit stránky obsahem podle vašich představ.
Jednoduše a zdarma
Kdo nemá s internetem velké zkušenosti, bude váhat, zda se mu vyplatí investovat čas a energii do tvorby vlastních stránek. Věřte ale, že díky webu si k vám najde cestu mnohem více lidí – a to ať už stojíte o návštěvníky, nebo zákazníky. A že za web nemusíte zaplatit ani korunu, ocení zejména drobní podnikatelé, kteří jsou neustále nuceni snižovat náklady všemi možnými způsoby.
Muj.shop1.cz
Název vašich stránek bude v případě freehostingu tvořen tzv. doménou třetího řádu, tj. vášnázev.názevdomény.cz – např. novak.iplace.cz. Webgarden.cz nabízí několik velmi oblíbených
a běžně užívaných českých domén jako jsou shop1, jex, iplace, majestat a další, ze kterých si můžete pro svou prezentaci vybrat tu nejvhodnější.
Pokud byste měli zájem o doménu druhého řádu, tedy např. novak.cz, není problém si ji na Webgarden zakoupit v rámci VIP služeb.
Za pár minut hotovo a prodáváte
V několika jednoduchých krocích si vyberete vhodný typ stránek podle účelu, jemuž mají sloužit (tj. zda půjde o blog, firemní prezentaci, e-shop, magazín nebo jen obecnou prezentaci). Jakmile je dokončíte, jsou vaše stránky spuštěny a okamžitě fungují – žádné čekání, žádné promarněné příležitosti.
Na Webgarden můžete své stránky provozovat po neomezenou dobu, takže není třeba se obávat toho, že práce, kterou jste do projektu vložili, přijde za pár měsíců vniveč.
Ke stránkám dostanete i vlastní e-mailovou schránku, díky níž můžete komunikovat s návštěvníky vašich stránek a odpovídat na jejich dotazy.
Aktualizace? Snadno a rychle!
Každé stránky potřebují být „živé“, tedy s co nejčerstvějšími informacemi. Pomáháte tak nejen svému podnikání a své návštěvnosti, ale četnost aktualizací sledují i vyhledávače a takové weby řadí výše než ty, na které nikdo dlouho nesáhl.
Aktualizace webu má na starosti správce, jenže přítomnost prostředníka celý proces zpomaluje
a nedorozumění při komunikaci nebývá výjimkou (zvlášť pokud probíhá komunikace jen přes e-mail, což je nejobvyklejší způsob). O dodatečných nákladech není třeba hovořit.
V případě freehostingu se správcem stáváte vy sami. Prezentaci si jednoduše průběžně upravujete
a aktualizujete podle potřeby, a to přímo v prohlížeči, který používáte. Změny se vám na stránkách zobrazí okamžitě. Stejně tak jako při samotné tvorbě stránek, ani při jejich spravování nejsou nutné žádné odborné znalosti.
Pomoc na jedno kliknutí
Pokud potřebujete poradit, na stránkách Webgarden najdete nejen Nápovědu, ale také v sekci Blog seriál, který vás provede tvorbou stránek krok za krokem. V každém dílu je věnována pozornost určité problematice, od obecných rad až ke speciálním případům. Vše je vysvětleno jednoduše a doplněno názornými grafickými ukázkami.
V jednoduchosti je síla
Na internetu můžete vidět spoustu prezentací, ať už firemních, nebo soukromých, které doslova hýří barvami a důmyslně propojují grafické a textové prvky. Takové stránky jsou potěchou pro oko, ale někdy je problém se zorientovat a najít právě to, co potřebujete (přečtěte si, jak je stručnost důležitá).
Design a struktura stránek je vždy podřízena jejich účelu. Na Webgarden.cz si můžete vybrat
z přednastavených šablon a zvolenou pak podle svých potřeb bez problémů doupravit.
Šablony byly vyvinuty tak, aby odpovídaly co nejlépe různým potřebám zakládaných webových stránek. Jsou jednoduché, přehledné a intuitivní, s velkým množstvím variant pro každého.
A ta špetka povinností...
U bezplatné webové prezentace samozřejmě narazíte na určitá omezení. Většina uživatelů se shoduje, že mezi ty hlavní patří především omezená kapacita, reklama, kterou poskytovatel hostingu na vaše stránky umisťuje, a malá nebo žádná technická podpora či další omezení služeb.
Na Webgarden.cz najdete pouze reklamu, která platí provoz vašich stránek zdarma. Pro mnohé jsou sice bannery trnem v oku, ve skutečnosti však si už spousta lidí zvykla, že relevantní informace na stránce bývají „obalené“ reklamními sděleními, a nemají problém se orientovat.
Technická podpora nebývá pro freehosting poskytována, ale uživatelé Webgarden.cz mohou v případě problémů kontaktovat Helpdesk (po přihlášení na Webgarden.cz).
Nevyhovuje? Zařídíme
Pokud máte pocit, že některé z uvedených nevýhod stojí v cestě vaší úspěšné webové prezentaci, anebo jste se po nějakém čase úspěšného působení na webu rozhodli „virtuálně expandovat“ – jinými slovy, freehosting je vám už malý, není nic snazšího než zůstat na Webgarden.cz.
Nabízíme totiž i prémiový účet, díky němuž náročnější klienti získají více prostoru, např. pro vkládání dat nebo kvalitu videa a také výhodnější podmínky při umísťování reklamy.
Alexandra Niklíčková
14.08.2014 11:43:32
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one