Vytvořte si vánoční fotogalerii
Zatím jste nepřihlásili svůj web do vánoční soutěže? Je to snadné - můžete vytvořit třeba fotogalerii! Přinášíme Vám pár tipů, jak vánoční snímky udělat ještě lepší a jak je také jednoduše sdílet se svými blízkými.
Zaznamenávejte průběh celého dne i večera
Vánoce nezačínají rybí polévkou a řízkem, ale už výběrem stromečku, přípravami v kuchyni a rozvěšováním prvních vánočních dekorací. Makro fotky pocukrovaných vanilkových rohlíčků, krásně nazdobené štědrovečerní tabule nebo ozdob na stromku budou dobře dokumentovat celý průběh a zajímavě oživí Vaši fotogalerii.
Tip: Při focení ostřete na oči nebo na jiný nejdůležitější prvek kompozice - to nejpodstatnější bude detailně prokresleno, zatímco pozadí zůstane lehce rozostřené a snímek získá větší hloubku.

Zaměřte se na děti
Asi nejintenzivněji Vánoce prožívají děti, proto je dobré se při fotografování vánoční atmosféry zaměřit na ně. Jejich napjaté očekávání večera, horlivost při rozbalování dárků a zářící úsměv nad novými hračkami budou skvělým námětem. Sekvenční snímání může přinést i překvapivé výsledky, například při zachycení radosti z nových dárků a následných reakcí obdarovaného i darujícího. Povedené momentky pak mají velkou vypovídací hodnotu.
Tip: Při focení si klidně klekněte nebo lehněte na zem, tak abyste sami byli v úrovni očí dětí. Snažte se vyplnit celý prostor snímku a nebuďte příliš vzdáleni od fotografovaného objektu - to podstatné na fotografii pak může vyniknout mnohem lépe.
Vyfoťte všechny se všemi
Skupinové fotky celé rodiny a přátel patří mezi nejoblíbenější a zároveň nejkomplikovanější, protože na konci večera je těžké přimět všechny v jeden okamžik nemrknout, neprozkoumávat nové hračky nebo neodběhnout zobat cukroví. Proto je dobré shromáždit rodinu co nejdřív, dokud jsou všichni upravení a nerozrušení z nových dárků, vyfotit hned několik snímků a pak vybrat ten nejlepší.
Tip: Foťte v dobře osvětleném prostředí nebo používejte kvalitní blesk s difuzorem, tím předejdete fotkám s nezdravě bledými tvářemi, kde většinou vyniknou všechny nedostatky. Využitím záře ze všech světýlek a svíček dostanou fotky sváteční nádech a tváře budou vypadat přirozeněji.

Vyberte jen to nejlepší
Patříte k vášnivým fotografům, kteří po jednom dni focení mají plnou paměťovou kartu? Rozhodně si dejte práci a čas s protříděním snímků a případným poupravením - někdy je stačí trochu oříznout či upravit kontrast a snímek bude působit o mnoho lépe.
Tip: Dopřejte si čas, fotky nejlépe ohodnotíte s odstupem několika dní. Až vyberete ty nejlepší snímky, nahrajte je například na své stránky. Odkaz pak můžete jednoduše zaslat všem příbuzným a známým, aniž byste jim zahltili emailovou schránku.

Vytvořte si krásnou galerii pro prezentaci fotek
Na výsledné prezentaci fotek záleží víc, než si mnoho fotografů myslí. Uzpůsobení stránek Vám nezabere moc času, a výsledek může být o 100% lepší, stačí jen dodržet pár zásad.
Jednoduchá struktura stránky bude dostačující - například levý panel může obsahovat stručné Menu a záhlaví ponese název a krátký obecný popisek, který návštěvníka uvede do atmosféry. Při nahrávání fotek na stránky dbejte na to, aby byly fotky správně přetočené a aby byly chronologicky a tématicky dobře uspořádané. Krátké komentáře můžou vtipně doplnit snímky a prostor pro diskuzi návštěvníků Vám nabídne i zpětnou vazbu.
Tip: Pokud budou stránky sloužit výhradně jako fotoalbum, je dobré vyhnout se složitým motivům pozadí. Použijte co nejjednodušší kombinace barev, fontů a tvarů tak, aby vzhled stránek nestrhával pozornost na sebe, ale nechal návštěvníka v klidu si prohlédnout fotografie.

Přihlaste Vaše stránky do vánoční soutěže a získejte digitální čtečku knih, foťák nebo fotorámeček!
Více informací o soutěži najdete zde.


dreamstime_xs_27538058.jpg
dreamstime_s_17271384.jpg
dreamstime_s_11397242.jpg
25.07.2014 13:52:59
podpora
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one