Vlastní doména – koupit, či nekoupit?
Při zakládání nových webových stránek mnoho lidí a firem řeší, zda se vůbec vyplatí investovat do vlastní domény. Přestože je na trhu celá řada příjemných alternativ, stále zůstává vlastní doména tou nejlepší možností.
Jaké možnosti vlastně uživatel v rámci vlastních internetových stránek má? Jakožto vlastník si můžete postavit svůj web buďto na sdílené doméně, nebo na doméně vlastní. Zatímco vlastní doména, jak tomu je u většiny stránek, má tvar vase-domena.cz, sdílená doména má tvar vase-domena.cizi-domena.cz. Právě za spojení „cizi-domena“ si u Webgardenu můžete dosadit více slov. Můžeme se tedy setkat s doménami typu jannovak.osoba.cz, moje.napady.net, naradi.shop1.cz a podobně. Hlavní výhodou sdílených domén je jejich dostupnost - jsou zcela zdarma.
Vlastní doména = prestiž
Internetová doména funguje podobně jako běžná adresa – je to jedna z věcí, kterou se o vás lidé dozvědí a podle které si o vás také utvoří první mínění. Aby byla doména snadno zapamatovatelná, je dobré použít krátký a výstižný název. Obecně se nedoporučuje používat pro doménu žádná neobvyklá či cizí slova – u takovýchto domén se lidé totiž často překlepnou.
Bez pomlčky, či s pomlčkou?
Pokud ve své doméně potřebujete mít více slov, jistě zapřemýšlíte, zda je lepší je oddělit pomlčkou, či nikoli. Obě varianty mají své výhody – zatímco doména s pomlčkou může být pro oko čitelnější, doména bez pomlčky se uživatelům lépe zadává do adresního řádku v jejich prohlížeči. Záleží tedy na Vašem uvážení, kterou možnost si zvolíte pro vaše stránky.
Věděli jste, že...

...ženy mají zaregistrováno jen 15,25 % českých domén a že zbylých 84,75 % domén připadá na muže?

zdroj statistik: nic.cz

Rychle, rychle...
Pokud to se svými internetovými stránkami myslíte vážně, s registrací vlastní domény rozhodně neotálejte. Dříve nebo později se stejně rozhodnete, že si ji zaregistrujete. Domény však nejsou nevyčerpatelné zboží a pravdou je, že ty nejlepší jsou již dávno zabrané. Důkazem nechť jsou domény typu papirnictvi.cz, nabytek.cz či kvetiny.cz. Jedná se o takzvané prémiové domény, jelikož obsahují pouze jedno jediné klíčové slovo. Pokud je tedy vaše vysněná doména již zabrána, můžete v ní obsáhnout buď samotný název vaší firmy či spojit vybrané klíčové slovo s vaším jménem, například nabyteknovak.cz.
Dopad změny domény na návštěvnost vašich stránek
Pokud již své internetové stránky nějakou dobu provozujete, je možné, že se po změně domény setkáte s úbytkem návštěvníků. To platí zejména pro weby, jejichž návštěvníci na ně chodí skrze vyhledávače. Aby totiž mohl vyhledávač (Google.com, Seznam.cz, ...) vaše stránky ve svých výsledcích zobrazit, musí je nejprve takzvaně zaindexovat. Přestože přechod na novou doménu trvá maximálně několik hodin a vaše stránky zůstávají stále na stejném místě, jejich adresa se změní, a tak ji musí vyhledávače znovu zaindexovat. Přechod se proto skutečně vyplácí uskutečnit co nejdříve, aby poté již nic nestálo v cestě samotnému růstu počtu návštěvníků.
Jak na samotnou registraci?
Webgarden.cz myslí na své zákazníky i v tomto ohledu, a proto je přechod na novou doménu opravdu jednoduchý. V uživatelském prostředí stránek klikněte v pravém horním rohu na červený odkaz VIP tarify a domény. Na nově otevřené stránce naleznete nejen možnost si doménu zaregistrovat, ale také zkontrolovat, zda již není obsazena někým jiným.

Věděli jste, že...

 ...internetová doména smí obsahovat maximálně 63 znaků? 

Jeden zákazník měl opravdový smysl pro humor, když si zaregistroval doménu prvni-nejdelsi-domena-v-ceske-republice-ktera-ma-prave-63-znaku.cz.

25.07.2014 13:39:42
Barbora Šancová
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one