Různé barvy rubrik v administraci

Víte, jaký význam mají různé barvy rubrik v levém obsahovém stromě administrace? Standardně jsou názvy rubrik černé. Můžeme se ale setkat i s červenou, šedou nebo modrou barvou. O rozdílech mezi nimi se dočtete v tomto článku.
Modrou barvu mají rubriky, které jsou nastaveny jako soukromé. Modře je označená také např. složka Koš, kam se ukládají smazané rubriky a dokumenty.
Koš najdeme v levém obsahovém stromě zcela dole po rozkliknutí sekce Ostatní.
koš final.png
Pokud chceme rubriku skrýt, je potřeba změnit její "Stav" z veřejného na soukromý. To můžeme učinit po najetí na žluté ozubené kolečko v pravém horním rohu rubriky v jejím Nastavení.
nastavení rubriky final.png
stav rubriky final.png
Pokud máme nějakou rubriku rozpracovanou a chceme návštěvníkům zobrazit vždy až její finální verzi, můžeme si nastavit, aby se veškerý nově vytvořený obsah automaticky ukládal jako soukromý. Tuto možnost najdeme pod záložkou "Nastavení" v sekci "Obecné" - "Výchozí stav vytvářeného obsahu". Pokud si zde nastavíme možnost "Soukromý", budou všechny nově vytvořené rubriky automaticky modré. Po jejich dokončení nesmíme zapomínat na jejich ruční zveřejnění pomocí žlutého ozubeného kolečka.
nastavení obecné final.png
Se zveřejňováním obsahu rubrik si můžeme v jejich Nastavení dále hrát. Pokud si například přejeme zveřejnit nový článek přesně o půlnoci následujícího dne, zaškrtneme možnost "Zobrazit od data". Pomocí malé ikonky kalendáře si nastavíme požadované datum a čas zveřejnění, klikneme na "Vyberte datum a čas" a uložíme.
zobrazit od data final.png
To, že je rubrika dočasně skrytá, se nám ihned projeví v levém obsahovém stromě, kde se její barva změní na šedou. Na první pohled tak vidíme, že obsah rubriky se zatím návštěvníkům nezobrazuje.
šedá rubrika final.png
Pokud mají naše stránky více správců, z nichž každý má na starosti pouze část stránek, můžeme se setkat i s červenou barvou rubriky. Ta znamená, že danou rubriku nemůžeme editovat z uživatelského účtu, se kterým jsme momentálně do administrace přihlášeni. Další možnosti nastavení přístupových práv k jednotlivým rubrikám najdete v tomto článku.
červené rubriky nově.png
Barevné rozlišení rubrik tedy slouží především k rychlé orientaci v tom, který obsah je momentálně na stránkách návštěvníkům viditelný a který obsah můžeme či nemůžeme editovat.
21.07.2015 10:20:15
Tým Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one