Jak si stahovat poštu z Webgarden na e-mailového klienta?

Uživatelé s tarifem Gold nebo Platinum si mohou svůj e-mail na Webgarden pohodlně spravovat přes různé externí e-mailové služby. Mezi ty nejznámější patří například Mozilla Thunderbird, Outlook.com, Kmail, Opera mail atd. Přinášíme Vám návod, jak si svůj e-mail provázat s oblíbeným Mozilla Thunderbird.

 

Abychom Vám ukázali, jak si jednoduše propojit e-mail na Webgarden s jinou službou, vybrali jsme pro Vás Mozilla Thunderbird, který je zdarma. Tato služba je velice podobná té naší, protože i zde si můžete své uživatelské rozhraní a vzhled nastavit přesně podle sebe. Navíc máme s Thunderbirdem velice dobré zkušenosti a u nás v kanceláři ho používáme skoro všichni.

 

1. Nejdříve si stáhněte a nainstalujte Mozilla Thunderbird do svého počítače. Doporučujeme stáhnout si ho přímo ze stránek společnosti Mozzila - Stáhnout zdarma v češtině. Po stažení souboru postupujte podle pokynů instalace a program spusťte.

Stáhnout  Mozilla Thunderbird zdarma v češtině
Stáhnout Mozilla Thunderbird zdarma v češtině
2. Poté si v administraci svého e-mailu na Webgarden zkontrolujte, zda máte nastaveno “Stahování pošty” na “Stahování ručně nebo pomocí POP3”. Aby Vám služba bez problémů fungovala, je potřeba zadat nové heslo pro přihlášení na e-mail v sekci "Heslo pro POP3".
Stahování ručně nebo pomocí POP3
Stahování ručně nebo pomocí POP3

3. Zadejte přihlašovací údaje. Konfigurace e-maliových účtů na Webgarden se službou Mozilla Thunderbird probíhá automaticky. Stačí pouze zadat login (e-mail), heslo, které používáte ke správě e-mailu a jméno, pod kterým chcete e-maily rozesílat.

Založení poštovního účtu
Založení poštovního účtu
Po stisknutí tlačítka "Pokračovat" se objeví následující okno:
Nastavení poštovního účtu - správně vyplněné pole
Nastavení poštovního účtu - správně vyplněné pole

4. Následně změňte předvyplněná pole. Do sekce “Příchozí” napište “mx.webgarden.cz”. Zvolte číslo portu “110”. U “SSL” nastavte “Žádné” a u “Autentizace” zvolte “Heslo, zabezpečený přenos”. V sekci “Odchozí” vyplňte totéž a u portu zadejte hodnotu “25”. Vyplněná tabulka by měla vypadat následovně:

Nastavení poštovního účtu - předvyplněná pole
Nastavení poštovního účtu - předvyplněná pole
5. Klikněte na tlašítko "Hotovo". Gratulujeme, nyní je Váš e-mail na Webgarden propojen se službou Mozzila Thunderbird!
E-mailová služba Mozzila Thunderbird
E-mailová služba Mozzila Thunderbird
V případě, že do Mozzila Thunderbirdu přecházíte z jiné e-mailové služby, postupujte podle Návodu na oficiálních stránkách.  O tom, co všechno Thunderbirdu umí a jak využít všech jeho nástrojů se dozvíte Mozzila Support.

Tento návod to platný i pro jiné e-mailový služby. Každý program vypadá trochu jinak, ale nastavení jako takové je stejné. Vždy postupujte podle zmíněných kroků a Váš e-mail se určitě podaří propojit s vybranou aplikací. Přejem hodně štěstí při nastavování e-mailu!

Tým Webgarden
15.09.2015 13:55:00
Tým Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one