6 nejčastějších dotazů na helpdesku a jejich řešení
Nevíte si občas rady při tvorbě svých webových stránek? Chtěli byste rychle vyřešit nastalé situace? Vybrali jsme pro vás šest nejčastějších dotazů na helpdesku Webgarden a pokusíme se vysvětlit, jak je řešit.
1. Koupil/a jsem si doménu, ale stále mám na webu reklamu
V rámci Webgarden rozlišujeme dvě placené služby – domény a tarify. Doména se skládá z názvu a národní koncovky. Objednává se minimálně na období jednoho roku a oproti bezplatné doméně ve tvaru vasestranky.webgarden.cz dodává stránkám určitou prestiž. K doméně si můžete zdarma pořídit subdomény nebo emailové adresy se stejnou koncovkou. Zatím co doménové jméno můžete v průběhu jeho vlastnictví využít na libovolné stránky, VIP tarify již od začátku vybíráte pro konkrétní weby. Tarify slouží především pro vypnutí reklam a navýšení prostoru. (více v naší nápovědě o VIP službách).
domena.png
2. Proč stránky po změně šablony nevypadají jako předloha?
Při vytváření webu si můžete vybrat šablonu, která odpovídá vaším představám. Jejím použitím dojde ke změně vizuální podoby webu. Ta zahrnuje pozadí stránek, font písma, barvy a odsazení jednotlivých prvků. Samotnou strukturu webu a rozložení na stránkách ale neovlivní. Ukázkové stránky, na kterých šablony prezentujeme, tedy nezobrazují finální podobu vašeho webu, ale slouží pouze pro ilustraci.
a.png
b.png
c.png
3. Lze stránky dočasně skrýt veřejnosti?
Pokud se rozhodnete obsah svých stránek zobrazovat jen určité skupině uživatel, nebo jej dočasně skrýt po dobu vytváření webu, můžete si je nastavit jako soukromé. Tuto možnost naleznete v záložce “Nastavení” > “Přístupová práva”, kde skupině anonymních a registrovaných uživatelů nastavíte pravidlo “Zakázat úplně přístup”.
d.png
4. Jak zvětším obrázek na stránkách?
Obrázek, který vložíte do administrace Webgarden, se vždy přizpůsobí velikosti buňky, do které byl nahraný. Pokud jej potřebujete zvětšit, stačí jeho šířku upravit pomocí ikonky žlutého ozubeného kolečka, kde v rozšířeném nastavení navolíte požadované parametry. Tímto způsobem můžete na Webgarden upravovat všechny prvky.
e.png
f.png
g.png
Ke změně šířky prvku slouží také ikona šedé šipky, na které jen podržíte levé tlačítko myši a jejím posunutím doleva či doprava prvek upravíte.
h.png
5. Jak vrátím zpět smazaný obsah?
Někdy se stává, že v administraci omylem smažete nějaký obsah a chtěli byste jej vrátit zase zpátky. Pokud dojde ke smazání konkrétních prvků nebo obsahu rubrik, bohužel je obnovit nedokážeme. Pokud ale smažete celé rubriky nebo dokumenty, lze je vrátit zpět. Ukládají se totiž do Koše administrace, který naleznete ve spodní části levého postranního menu. Tam kliknete na příslušnou rubriku a v záložce “Umístění” ji přesunete na její původní místo.
i.png
6. Můžete mi, prosím, zaslat fakturu za objednávku?
Pokud si přejete získat fakturu za objednávku, kterou jste u služby Webgarden zaplatili, zvládnete to i bez kontaktování naší podpory. Veškeré faktury za uhrazené služby najdete v administraci v záložce “VIP tarify bez reklam + Vlastní domény” > “Objednávky”. Zde už jen požadovanou objednávku otevřete, vyplníte fakturační adresu a pomocí ikonky žlutého ozubeného kolečka fakturu vygenerujete.
j.png
k.png
22.09.2016 11:41:02
Tým Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one