5 důvodů, proč mít vlastní doménu
Pokud to se svými webovými stránkami myslíte vážně a chcete spravovat web na profesionální úrovni, určitě si pořiďte vlastní doménu. V případě firemní prezentace nebo eshopu je to téměř samozřejmostí. Pojďme se společně podívat na to, proč mít vlastní doménu a co všechno to přináší.
proč mít doménu.jpg
1. zapamatovatelnost
Denně na internetu navštívíme několik desítek, možná i stovek webových stránek. K tomu, abychom se vrátili na web, který nás zaujal, slouží právě unikátní název stránky. Název musí být jednoduchý, snadno vyslovitelný a hlavně zapamatovatelný. Použijte název své firmy, podniku nebo využijte své přezdívky. Ať je obsah Vašeho webu jakýkoli, název musí vždy co nejlépe popisovat to, čemu se na svých stránkách věnujete. 
2. lepší propagace

Jednoslovné, výstižné a zajímavé názvy webových stránek velmi dobře fungují na vizitkách, plakátech, reklamách a také na sociálních sítích. Krkolomné a víceslovné názvy webů rozhodně nedoporučujeme. Snažte se také vyhnout pomlčkám. Výjimka ale potvrzují pravidlo a v některých případech jsou víceslovné názvy nevyhnutelné a pomlčky vhodné. Například vykup-pc.cz, nebo kadernice-cernosice.cz.

3. prestiž

Vlastní doména znamená určitou prestiž. Pokud máte vlastní stránku bez zbytečných doplňujících názvů jako je wgz, 7x, shop1, jex, iplace atd., je uživatelům jasné, že správu webu myslíte vážně. 

4. důvěryhodnost

Unikátní doména vzbuzuje v uživatelích také důvěru, která je v době hackerských útoků a spammerů velmi důležitá. Weby na sdílených doménách (mojestranky.wgz.cz, mojestranky.iplace.cz atd.) působí jako testovací nebo zkušební stránky.

5. vlastní email

K vlastní doméně na Webgarden si můžete stvořit unikátní emailovou adresu. Pokud máte web www.jannovak.cz, můžete si vytvořit například info@jannovak.cz. Vlastní doména a email s unikátním názvem jsou důležité nástroje pro úspěšnou online komunikaci.

Vlastní doména stojí většinou kolem padesáti korun za měsíc. Více o cenách domén se dočtete v článku Ceník Webgarden.

Návod na nastavení vlastní domény naleznete v článku Tvoříme eshop.

 
16.08.2016 15:04:23
Tým Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one