Sledujte detailní přehled návštěvnosti, propojte si web s Google Analytics
Nemusíte být analytik, statistik nebo matematik na to, abyste rozuměli základním údajům o tom, jak se návštěvníci Vašich webových stránek chovají, co je zajímá a kolik jich vlastně je. Dnes si řekneme, jak propojit svůj web s analytickým nástrojem Google Analytics, díky kterému můžeme sledovat návštěvnost našich webových stránek.
google-analytics-webgarden.png
Co je to Google Analytics?
Jedná se o nástroj, díky kterému můžete zjistit nejen počet návštěvníků Vašeho webu, ale také jejich vlastnosti a specifika. Google Analytics prozradí věk, pohlaví a také to, odkud Vaši návštěvníci pochází. Můžeme zde vidět, které příspěvky jsou nejčtenější a ze kterých stránek se lidé nejčastěji dostávají na Váš web.
Propojení Google Analytics s webem na WEBGARDEN
1. Přihlaste se ke svým stránkám na Webgarden tak, jako to děláte, když chcete spravovat svůj web.
2. Dále je potřeba si vytvořit účet v Google Analytics, ke kterému poslouží jakýkoli email na službě Gmail. Pokud nemáte email u Google, můžete si ho založit zdarma, je to snadné. Stačí jen pár kroků - doporučujeme Návod na založení Gmailu.
Vytvoření účtu Google_1.png
3. Po založení emailu jděte na stránky Google Analytics. Klikněte na oranžové tlačítko Vytvořit účet a poté Registrace. Dále vyplňte informace o Vašich webových stránkách.
Vytvoření účtu Google_11.png
Vytvoření účtu Google_2.png
Vytvoření účtu Google_3.png
4. Po vyplnění údajů klikněte na Získat číslo pro sledování a objeví se následující informace:
Vytvoření účtu Google_4.png
5. Nyní si zkopírujte Číslo pro měření:
Vytvoření účtu Google_5.png
6. V administraci WEBGARDEN klikněte na Nastavení a v záložce Obecné vložte zkopírované číslo do kolonky Google analytics - číslo pro měření.
Vytvoření účtu Google_6.png
Gratulujeme, nyní je Váš web propojen s nástrojem Google Analytics. Nyní není k dispozici dostatek dat, aby bylo v Google Analytics možno vidět návštěvnost. Tento nástroj budete moci používat až Google sesbírá dostatečné množství dat o chování uživatelů na Vašich stránkách, což obvykle trvá zhruba 24 hodin.
27.06.2016 14:47:00
Tým Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one