Web je při organizaci běžeckého závodu důležitou součástí propagace
Parta mladých kluků se rozhodla uspořádat desetikilometrový závod pro všechny nadšence do běhání. Přidali se k nim kamarádi, známí a podporu získali i od obce Ohrobec a Dolní Břežany. O tom jak si vytvořili krásný web na Webgarden a proč vlastně závod organizují, se rozpovídal jeden z pořadatelů akce Lukáš Holeček.
Petr-_DSC0851.jpg
Jedná se o běžecký závod na deset kilometrů. Cílem akce je přinést účastníkům pocit, který bude srovnatelný s velkými běžeckými závody za přijatelné startovné v dostupnější formě.
Kolik stojí startovné?
Závodníci platí 250 Kč, což zahrnuje tričko, zdravotnickou službu, dvě občerstvovací stanice a měřící čip, který změří rychlost sportovce.
Jak jste se dostal k organizování tohoto závodu?
Se svými kolegy organizujeme podobné akce už šestým rokem. Pomáhali jsme například pražskému maratonu a závodům RunCzech, City cross run nebo TRIPrague. Za tu dobu jsme nasbírali dost zkušeností a řekli jsme si, že zkusíme zorganizovat vlastní závod.
Petr-_DSC0880.jpg
Chodíte si zaběhat?
Přiznám se, že běhám jen velmi zřídka, jak práce dovolí. Je to paradoxní, ale většina lidí, kteří podobné akce organizují, nechodí běhat.
Jaká je Vaše motivace pro organizování běžeckého závodu?
Nás na tom nejvíc baví to, že to baví ostatní. Přinášíme lidem zadostiučinění a potěšení z uběhnutých kilometrů. Běhání je čím dál tím oblíbenější, je to o překonávání sama sebe. Břežanská desítka je, jak již název napovídá, dlouhá 10 km, což bývá taková první meta, když začínáte běhat.
Jakou roli má Váš web v rámci celého projektu?
Pro nás jsou webové stránky velmi důležité. Je to jeden z nejdůležitějších kanálů, jak oslovit potenciální závodníky. Existuje spousta běžců, kteří nám už teď přislíbili účast. Jsou to hlavně naši známí, sousedé a kamarádi. Máme také Facebook, ale tam není každý. Například moji rodiče na Facebook vůbec nechodí a právě pro takové lidi jsou naše webové stránky určeny. Je to pro ně srozumitelné a přehledné.
Petr-_DSC0934.jpg
Pro jak staré běžce je závod určen?
Všímáme si trendu, že běhá stále čím dál tím více lidí ve středním věku v souvislosti s touhou o zdravější životní styl. Je to nejjednodušší forma jak začít sportovat. Ale na Břežanskou desítku se hlásí v podstatě všechny věkové kategorie. Běh je dnes velmi oblíbený.
Jaké jsou podmínky účasti?
Našeho závodu se může zúčastnit v podstatě kdokoli, kdo se cítí fyzicky dobře a chce si zaběhat. Jediná podmínka závodu je, že ten poslední ho musí doběhnout do dvou hodin. Ale každý, kdo jde rychlejší chůzí, ujde 10 kilometrů velmi snadno.
Proč jste se rozhodli mít web na Webgarden?
My jsme se rozhodli, že chceme co nejvíce věcí pokrýt vlastními silami, aby bylo startovné co nejlevnější. Čím více prostředků bychom museli vynaložit, tím dražší by bylo startovné. Proto jsme si chtěli udělat web co nejlevněji a po svém, abychom nebyli závislí na někom jiném.
Závod   Brezanskadesitka.png
Váš web na první pohled vypadá jinak než šablony ve WEBGARDEN. Jak jste dosáhli originálního rozvržení webu?
Využili jsme novou šablonu hotgod.eu. Kamarád, který se zabývá grafikou, nám poradil, abychom umístili obrázky do pozadí a posunuli texty. Důležitý byl pro nás také fotograf, který nafotil velmi povedené snímky. Chvilku nám to trvalo a pracovali jsme na tom ve třech, ale s výsledkem jsme spokojeni a věříme, že se web líbí i závodníkům.
24.06.2016 13:21:00
Tým Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one