Rudolf.jpg
Veronika a Tomáš šijí postavičky z recyklovaných materiálů už od roku 2011. V kamenných obchodech a na letních festivalech mají se svými výrobky stále větší úspěch. V loňském roce se tedy rozhodli posunout dál a založili si e-shop atelier-koria-kissa.cz. Přečtěte si, jak se šití kamarádi vyrábějí, kde všude se s nimi můžete potkat a co to vlastně koira a kissa znamená.
DSC_0498.jpg
Představujeme vám Tibora a Kryštofa, dva kamarády, kteří se vedle studií na vysoké škole rozhodli věnovat i výrobě oblečení a produkci hudby pod značkou Mainstage. I když jde zatím hlavně o koníček, mají s projektem ambiciózní plány. Za pár tak třeba bude Mainstage znát skoro každý.
21.jpg
Asi každý z nás by si přál, aby jeho koníček byl zároveň povoláním. Marka Šedivého jeho práce naplňuje a je to znát. Pomocí své taktovky rozehrál již většinu našich symfonických orchestrů. O tom, jak se k hudbě dostal a jaký vztah má k ostatním hudebním stylům, se dočtete v našem rozhovoru.
10931215_10203554500686081_7922389966414885984_o.jpg
Lucie Leišová je mladá plavkyně z Příbrami, která se plavání věnuje již 15 let. Do povědomí veřejnosti se zapsala, když jako čtvrtá Češka přeplavala Gibraltarský průliv. Kromě toho studuje na Univerzitě Karlově a pracuje v Evropském parlamentu. Do budoucna se chce zaměřit především na charitativní projekty. Více o Lucii se můžete dozvědět na jejím webu lucieleisova.cz.
pomeranc.jpg
Eva Drdlová peče Snowcakes od roku 2013. Vše začalo nevinně u adventního cukroví a dnes úspěšně pokračuje svatebními zakázkami. Webgarden využívá především pro prezentaci svých produktů, které peče pro radost sobě i svým zákazníkům. V rozhovoru jsme se ponořili do světa sladkostí a snů o vlastní cukrárně.
P1348355417vw2.jpg
Vybrat si v dnešní době něco na sebe není vůbec snadné. Řekněte, kdy naposledy vás nějaký kousek opravdu chytl za srdce? Proč se vyplatí investovat do originálních oděvů šitých na míru nám pověděla Radka Šobrová, která v e-shopu cocktailtime.cz prodává zakázkové retro oblečení.
happy pig soaps.jpg
Tradičních řemesel ubývá a tak je vždy příjemné najít někoho, kdo se takovému řemeslu věnuje. Jedním z nich je Karolína Leitnerová, která v prostorách Pustovětského mlýna provozuje ruční mydlárnu. Povídali jsme si o jejích začátcích, největších úspěších i e-shopu carovnymlyn.cz, který provozuje na Webgarden.
z_61_.jpg
Manžele Pavlína a Martin Vlkovi, autoři stránek vlkfoto.cz, nefotí jen nasvícené objekty v ateliéru, rozhodli se pro svatby. Odlišují se také tím, že svou práci dělají v páru. To v konečném výsledku přináší skvělé výsledky.
_DSC0074.jpg
Monika Brkalová, majitelka webových stránek slowprint.nolimit.cz, fotografuje, maluje a pracuje s kamerou. To vše podtrhuje její záliba v grafice. V rozhovoru nám řekla, jak se z koníčku stala vášeň propojující kreativitu a fantazii.
cap.png
K fotografování se dostal již jako malý chlapec. Ale ani přes všechny neúspěšné pokusy doladit svůj koníček k dokonalosti, se svého snu nevzdal, a dnes fotí divoká zvířata. O tom, co takový koníček obnáší, nám pověděl majitel webových stránek vafo.dobrodruh.net Vlastimil Horák.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one