Obchodní podmínky na eshopech

Již začátkem roku 2014 vzešla ze zákona povinnost pro e-shopy seznámit nakupujícího s obchodními podmínkami. My jsme provozovatelům e-shopů usnadnili vyhovění novému požadavku tím, že jsme do nastavení e-shopu přidali položku odkaz na obchodní podmínky. Zde stačí odkázat na dokument s podmínkami a ten se pak nakupujícímu zobrazí během nákupního procesu a právně je vše v pořádku.
Po přezkoumání jsme zjistili, že si ještě některé e-shopy nevyplnily obchodní podmínky a hrozí jim od státu pokuta. Proto jsme připravili tento návod a video jak na to.
obch_podm_3_klient.png
Příprava znění obchodních podmínek
Příprava obchodník podmínek je strašák pro mnoho provozovatelů e-shopů. Pro začátek můžete využít vzorové znění obchodních podmínek, které připravila Asociace pro elektronickou komerci (APEK) a zdarma je poskytuje na svých stránkách. Ve vzoru doplníte informace o svém podnikání, následně APEK doporučuje zkonzultovat je s právním zástupcem než je použijete na e-shopu.

Aktualizace 1. února 2016
Od 1. února 2016 platí novela zákona o ochraně spotřebitele, která se mimo jiné zabývá i e-shopy. Ty mají nově povinnost informovat své zákazníky v obchodních podmínkách o tom, že v případném sporu je možné využít mimosoudní cestu a že pro e-shopy to to bude řešit Česká obchodní inspekce (ČOI). Jedná se především o tento dodatek:

K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz.

Vzorové obchodní podmínky pro rok 2016 naleznete na stránkách www.apek.cz.
Příprava stránky s obchodními podmínkami
Vytvořte si nový dokument Obchodní podmínky a umistěte ho např. do rubriky info. Do dokumentu si nakopírujte a naformátujte své obchodní podmínky, které jste si připravili v předchozím kroku.
obch_podm_1_dokument.png
Nastavení zobrazování obchodních podmínek v eshopu
Posledním krokem je nastavit zobrazování obchodních podmínek v e-shopu před odesláním objednávky. Jděte v záložce Eshop do Nastavení → Obecné a úplně dole naleznete pole Odkaz na obchodní podmínky.

Sem zkopírujte adresu stránky s obchodními podmínkami - můžete absolutně (např. http://www.mujeshop.cz/info/obchodni-podminky) nebo relativně (např. info/obchodni-podminky). Tímto krokem máte hotovo a váš e-shop splňuje nový požadavek občanského zákoníku.
obch_podm_2c_menu.png
Doufáme, že vám návod pomohl. Přesto pokud máte nějaké dotazy ohledně nastavení zobrazování obchodních podmínek, neváhejte nás kontaktovat a my vám rádi pomůžeme.
01.02.2016 11:54:52
miracky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one