Zrychlení webových stránek
6.6.13
Na Webgarden.cz byla provedeno několik vylepšení, které zrychlí procházení stránek. Ocení to zejména uživatelé a návštěvníci s pomalejším internetovým připojením. Pro zajímavost se můžeme podívat na několik výsledků.
Stránka je nyní dvakrát menší
Díky kompresi kódu stránky se objem stažených dat snížil o více než 50 procent. To se projeví při prvním načtení webu rychlejším načtením stránky. Navíc byly ze stahovaných dat vyjmuty některá data, která nejsou v danou chvíli pro zobrazení stránky nezbytná. Velikost testovací stránky při prvním načtení klesla z 600 kB na 230 kB.
S AJAXem za 0,1 sekundy
Další optimalizací je lepší využití mezipaměti prohlížečů. Některé obrázky a kódy se stáhnou pouze při prvním zobrazení stránky. Během jejího procházení a dalších návštěv ale prohlížeč tyto obrázky a kódy znovu nestahuje. Místo toho využívá jejich kopie uložené v počítači. Při opakovaném zobrazení testovací stránky se stáhne pouhých 7 kB!
Webgarden.cz umožňuje AJAXové procházení stránek. Při kliknutí v menu stránek se nestahuje celý text stránky, ale pouze text vybrané rubriky. To ušetří další čas. Všechny části stránek se navíc ukládají do víceúrovňové mezipaměti na serverech Webgarden.cz. Kombinace těchto faktorů znamená, že překliknutí mezi dvěma rubrikami může být kratší než desetina sekundy.
25.07.2014 11:40:57
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one