Servery Webgarden se stěhují do bezpečnějšího Serverparku
Společnost Webgarden, která poskytuje software pro tvorbu vlastních webových stránek přesouvá své servery do nově postavené budovy datacentra Serverpark. Projekt spadá pro pod firmu VSHosting, kde byly servery Webgarden uloženy doposud.
Serverpark datacentrum
Serverpark datacentrum
Přesun potrvá zhruba jednu hodinu a odehraje se v noci ze čtvrtka 5. listopadu 2015 na pátek 6. listopadu 2015 od druhé do třetí hodiny ranní. V tuto dobu budou služby společnosti Webgarden pozastaveny. V pátek ráno budou moci uživatelé Webgarden opět pracovat na svých webových stránkách, jejichž datové úložiště již bude v novém a bezpečnějším Serverparku.

Uživatelé Webgarden tak budou mít ještě větší jistotu, že jejich weby jsou v bezpečí. Serverpark je nejmodernější datacentrum v České republice a může se pyšnit několika technologickými novinkami.
Co znamená přesun serverů pro uživatele Webgarden?
Pro uživatele bude znamenat pouze odstavení služeb v nočních hodinách. Všechny potřebné změny provedeme sami. Webové stránky jsou obecně nejméně navštěvované právě v období mezi druhou a třetí hodinou ranní. Proto je přesun serverů naplánován na tuto hodinu. Výpadek by neměl přesáhnout jednu hodinu a po přesunutí do Serverparku budou všechny funkce opět dostupné. 
Datacentrum plné technologických novinek
Serverpark se může pyšnit nejvyšším technologickým standardem ve své kategorii tzv. TIERV IV, podle amerického UPTIME INSTITUTE. Oproti jiným datovým centrům jsou chladicí jednotky v Serverparku navíc zálohovány nejen generátorem, ale také vlastním výkonným bateriovým UPS systémem. Nadstandardní je například rozšířená kontrola dostatečného tlaku studeného vzduchu proti vzniku tzv. „hot spotů“, tedy míst datacentra s horším chlazením, které by mohlo způsobit přehřátí serverů. O dalších technologických specifikách nového datacentra se můžete dozvědět na stránkách www.serverpark.cz.
Stavba budovy Serverparku
Stavba budovy Serverparku
Bezpečná budova plná bezpečných technologií
Zálohu energie zajišťují dva výkonné diesel generátory s výkonem téměř 1MW v tzv. Continuous režimu. “Konkurence standardně provozuje generátory ve stand-by režimu umožňující využití generátorů jen několik hodin ročně, jelikož jsou v trvale přetíženém a méně spolehlivém režimu,” vysvětlují tvůrci projektu na stránkách Serverparku. Budova je kromě výpadku energie připravena i na požár a to jak automatickým hasicím zařízením tak chladícími jednotkami. Místo stavby Serverparku bylo vybíráno tak, aby bylo co nejdále od záplavových oblastí a dalších rizikových míst jako jsou například benzinové stanice nebo železniční koleje.
04.11.2015 17:03:48
Tým Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one