Na sociálních sítích je přebytek informací, mít web je pro nás výhoda
V roce 2013 založili studenti z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara kulturní prostor Galerie Vestředu s cílem představovat veřejnosti současné umění. Projekt má za sebou několik výstav, vernisáží a zajímavých projektů, o kterých se dočtete na webu vestredu.com. Správce tohoto webu se stal miliontým registrovaným uživatelem na Webgarden a jako dárek od nás dostal doménu a tarif Gold na rok zdarma. Jak je to s Vestředu dnes, tři roky od založení, popisuje Jan Chabr:
vestredu_001.jpg
Jak byste krátce představil projekt Vestředu?
Galerie Vestředu je parta mladých lidí, kteří chtějí představovat současné umění široké veřejnosti v Plzni. Chceme divákům ukázat tvorbu začínajících autorů, ale nabízíme také prostor pro získání zkušeností i v oblasti kurátorství, produkce či PR.
Jaká je Vaše role v projektu?
Po týmu někdejších studentů oboru Intermedia při Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara, kteří projekt založili, jsem převzal vedení galerie začátkem roku 2015. V této činnosti pokračuji dodnes. Aktivity jsou dost rozmanité. Někdy je to psaní emailů a telefonování, jindy zase spíš běhání po městě. Občas také mazání chlebíčků před vernisáží :-) Ale to mě na tom vlastně nejvíc baví, že je to rozmanité a člověk se nezasekne v rutině.
Projekt vznikl v roce 2013, kdy vznikl web?
O necelé dva roky později, na jaře 2015.
Foto: Markéta Tichá
Foto: Markéta Tichá
Proč jste se rozhodli právě pro Webgarden?

To bylo veliké štěstí. Zkoušeli jsme si založit web a Webgarden nám jako miliontému registrovanému uživateli nabídl roční doménu zdarma, což byla ohromná pomoc pro naše začínající aktivity.

Čím jste se při vytváření webu inspirovali?
Tohle je, myslím, spíš otázka na tvůrce ze skvělého studentského studia Mladý Ateliér. Ti nám ochotně pomohli vytvořit svěží a moderní layout stránek, čímž prezentaci galerie Vestředu posunuli zase o něco dál.
Jakou úlohu plní webové stránky ve Vašem projektu?
Dnes jsme všichni zahlceni sociálními sítěmi, kde je obrovské množství událostí, informací a zpráv. Proto je dobré mít vlastní web, kde můžeme nerušeně prezentovat jak akce, které připravujeme, tak i akce, které již proběhly.
Foto: facebook.com/vestredu
Foto: facebook.com/vestredu
Na čem aktuálně pracujete?
Doteď jsme se zaměřovali především na program konaný ve středu, což je náš hlavní akční den. Teď bychom chtěli oživit i další otevírací dny, které poskytují příležitost pro nové zajímavé spolupráce. Rádi bychom nabídli pravidelnější promítání nezávislých filmů, diskuze nebo třeba veřejné portrétování. Baví nás posouvat limity galerie a zkoušet stále nový obsah. Zkrátka, aby se k nám návštěvníci rádi vraceli a my je dokázali vždy něčím překvapit.
23.05.2016 09:32:00
Tým Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one