Fotografování divokých zvířat přináší splynutí s přírodou, adrenalin a napětí
K fotografování se dostal již jako malý chlapec. Ale ani přes všechny neúspěšné pokusy doladit svůj koníček k dokonalosti, se svého snu nevzdal, a dnes fotí divoká zvířata. O tom, co takový koníček obnáší, nám pověděl majitel webových stránek vafo.dobrodruh.net Vlastimil Horák.
foto.png
Mohl byste krátce popsat, jak jste se k fotografování dostal?

Už jako malý kluk jsem se zajímal o přírodu. Nosil jsem domů všemožná zvířata a neustále „ležel“ v knížkách o zvířatech. Zde byl asi první impuls stát se fotografem. První fotoaparát jsem dostal po mém otci, ale asi tušíte, že na fotografování divoké přírody to nebylo to pravé ořechové. Ani zrcadlovka Praktica, na kterou jsem dlouhou dobu šetřil, nesplnila mé očekávání. Problém byl v neznalosti optiky, a objektiv 50mm mi neumožnil se ke zvěři přiblížit na potřebnou vzdálenost. Teleobjektiv v té době byl nad mé finanční možnosti, a tak jsem od fotografování na dlouhou dobu upustil. Po letech jsem se díky náhodě seznámil s dnes už dobrým přítelem, pánem důchodového věku, který mě zasvětil hlouběji do zákoutí fotografie. No a nedlouho na to jsem pořídil svojí první fotku divokého zvířete. Z mého dnešního pohledu je snímek dosti podprůměrný, ale odstartoval to, co můžete spatřit na mých webových stránkách.
cap.png
Co Vás baví na fotografování zvířat? Proč to nejsou například kameny?

Jak jsem zmiňoval dříve. Ke zvířatům mě to táhlo vždy a tak, když nastala možnost fotografovat, volba byla jasná. A co mě vlastně tak táhne na fotografování zvířat? Pominu-li lásku k nim, tak zřejmě snaha splynout s přírodou, adrenalin, napětí a nejistota, jestli se vůbec domů vrátím s pořízenou. Tímto jsem vlastně naznačil, že upřednostňuji snímky divoce žijících zvířat. Ze začátku jsem netušil, co tahle disciplína obnáší a zjistil jsem, že to není jen o zmáčknutí spouště. Především je to o taktice, jak přelstít ostražitost a nedůvěřivost zvířete. Vydržet v tichosti na jednom místě za jakéhokoli počasí a překonávat své možnosti. Tohle všechno bylo rozhodujícím důvodem, proč jsem neupřednostnil zmiňované kameny. Ač nemluvím vlastně tak úplně pravdu. Občas se stane, že kamínky, kameny a někdy i pořádné balvany použiji pro vyladění prostředí na číhající objekt... :-)

Proč jste se rozhodl vytvořit si webové stránky?

Když nad tím tak uvažuji, vlastně ani netuším. Nejspíš to bylo proto, že se občas někdo dozvěděl o mých pokusech něco ulovit prostřednictvím fotoaparátu a končilo to slovy: „Je možnost se na to někde podívat?“ No a tak jsem začal si pohrávat s myšlenkou svých webových stránek.
gorila.png
Proč jste si vybral právě Webgarden.cz?

Těch pokusů bylo několik. Webgarden.cz byl tuším čtvrtý a k mé spokojenosti jsem u něj zůstal. Ač jsem naprostý neznalec v problematice tvorby webu, mám rád určitou volnost, a to mi Webgarden.cz nabídnul. Webgarden.cz ocení náročnější uživatel i s nulovými znalostmi. A to jsem přesně já.

Jak se Vám s Webgarden.cz pracuje? Jste s ním spokojen?

Některé věci mám na stránkách delší dobu nedotáhlé do konce, což je vinou lenivosti mé osoby. Ač opravdový laik, i tak jsem byl schopen si spoustu věcí nastavit dle mé představy, a v případě problémů se mohl řídit radami provozovatele. Využil jsem možnosti výběru přednastavených šablon i kreativitu uspořádání menu. V některých věcech sice stále tápu, ale jak bude více času, s nějakou dopomocí doladím zbytek ke své spokojenosti, a doufám i k spokojenosti těch, kteří stránky navštíví.
12.09.2016 10:55:35
Tým Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one