Fotit svatby je výzva – zvládat nečekané situace a nestát jen v ateliéru
Manžele Pavlína a Martin Vlkovi, autoři stránek vlkfoto.cz, nefotí jen nasvícené objekty v ateliéru, rozhodli se pro svatby. Odlišují se také tím, že svou práci dělají v páru. To v konečném výsledku přináší skvělé výsledky.
z_61_.jpg
Jak jste se dostali k fotografování a co Vás svedlo dohromady?
P: Focení mě bavilo v podstatě odjakživa. Už jako puberťák jsem chtěla za dobré vysvědčení nový foťák, který jsem tenkrát od dědy opravdu dostala. Byl na film, ale už převíjecí.
Na vysoké jsem s focením přestala, přivedl mě k němu zase Martin. Chodili jsme spolu, on fotil všechno možné, pak ho oslovil kamarád k nafocení svatby. Ještě pár svateb jsem jezdila pouze jako asistentka, jednou jsem vzala do ruky záložní foťák a zkoušela si prostě jen tak cvakat. Doma Martin usoudil, že ty fotky mají něco do sebe a začala jsem se od něj učit. Nakonec jsem měla lepší zrcadlovku a objektiv než Martin.


M: U mě začátek focení, včetně foťáku za vysvědčení, probíhal úplně stejně jako u Pavlínky. Později se pro mě focení stalo přímo posedlostí. Největším snem byla vlastní zrcadlovka, kterou teď máme doma vystavenou na poličce jako připomínku začátku naší kariéry. S první zrcadlovkou a amatérskou tvorbou přicházely první nabídky od rodiny a přátel na focení svateb – za náklady na dopravu.
Prvním mezníkem ve focení svateb byla žádost kolegyně fotografky, která za sebe hledala záskok na focení svatby ve slovenské Skalici.
z_106_.jpg
Co bylo důvodem začít fotit převážně svatby?
Výzva nestát jen u perfektně nasvíceného objektu v ateliéru a fotit takřka automaticky, ale zvládat nečekané situace během svatebních dnů našich zákazníků. Čeho si velmi ceníme je to, že nám naši zákazníci často zpětně píší, že jsme byli během jejich dne téměř neviditelní,průběh nijak nenarušovali a přesto stihli zachytit vše důležité. Zakládáme si totiž na reportážním stylu focení, s mírnou koordinací portrétního focení novomanželů.
Fotíte v páru. Je díky tomu zachyceno více momentů z více úhlů?
Rozhodně, už jen ženský a mužský pohled na jednu situaci se zrcadlí v našich fotkách. Další výhodou je možnost zachycení ranních příprav jak u ženicha, tak u nevěsty.
Od začátku naší kariéry pracujeme na svatbách spolu, stmeluje nás to nejen v profesním, ale i v soukromém životě.
Proč jste se rozhodli vytvořit si webové stránky?
V dnešní době je to nezbytná forma sebeprezentace a reklamy. Kdo z podnikatelů nemá webové stránky, jako by nebyl. V neposlední řadě jednodušší a snazší komunikace se zákazníkem.
z_8_.jpg
Z jakého důvodu jste si vybrali právě Webgarden?
Vyzkoušeli jsme několik možností a poskytovatelů, u kterých bylo možno vytvořit vlastní webové stránky bez znalosti kódování. Kvůli jednoduchosti a přehlednosti editačního rozhraní jsme však zůstali u Webgarden.
Jak se Vám s Webgarden pracuje?
Je potřeba se systém naučit, ale výhodou je, že nepotřebujeme k jakýmkoliv změnám webovek žádnou další osobu a vše zvládneme sami. Co jsme později velmi ocenili, byla tvorba vzhledu webové stránky přesně podle našich představ. Zaměřili jsme se detailně na jednoduchost, přehlednost a eleganci.
Doporučili byste něco budoucím uživatelům - fotografům?
Z profesního hlediska: začít od píky.
Z hlediska tvorby webovek: nebát se vložit vlastní myšlenku a kreativitu do tvorby svých webových stránek.
z_18_.jpg
03.11.2016 13:25:49
Tým Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one