Díky Webgarden můžeme informovat o dobročinných projektech
Svoji neziskovou organizaci založila v roce 2006. Pořádá dobročinné akce na podporu vzdělání dětí v Indonésii a prezentuje asijskou kulturu. Spolupracuje s řadou umělců, studentů, cestovatelů, učitelů a lékařů. Pro své aktivity dokázala nadchnout spoustu dobrovolníků a nyní její organizace v Indonésii provozuje vlastní školku a spravuje i dvě základní školy, ve kterých zajišťuje dětem zdarma vzdělání. Přinášíme rozhovor se zakladatelkou Kintari Janou Wolfovou.
003.jpg
Jak byste krátce představila projekt Kintari?
Kintari je nezisková organizace, která vznikla v roce 2006, aby v České republice prezentovala kulturu jihovýchodní Asie, především pak Indonésie formou uměleckých vystoupení, workshopů, přednášek a výstav. Cílem aktivit je získávat potřebné finance na realizaci rozvojových projektů Kintari v Indonésii, jako je například výstavba škol, nákup školních potřeb, lékařského ošetření atd.
Jaká je Vaše role v Kintari?
Jsem zakladatelkou organizace a předsedou sdružení Kintari. Vedu veškeré projekty jak v ČR tak v Indonésii. Dávám dohromady kulturní pořady, sama také vystupuji, přednáším veřejnosti a učím. Koordinuji projekty na Lomboku přes internet. Zároveň domlouvám pořady zde v ČR, takže většina času spojená s přípravou projektů je práce na počítači a dále pak v tanečním studiu, kde se skupinou připravujeme taneční vystoupení.
002.jpg
Kdy jste založili stránky Kintari.org?
První webové stránky jsme spustili rok po založení, tedy v roce 2007. Současné stránky kintari.org spravované na Webgarden jsme založili v roce 2013.
Jak se Vám se službou Webgarden pracuje?
Velmi dobře. Oceňujeme především ochotu vašeho týmu podpořit naše rozvojové projekty právě spravováním a provozováním webových stránek zdarma. Naše organizace by na poplatky za správu webu neměla dostatek financí. Jsme rádi za velmi vstřícný a přátelský přístup týmu.
Jakou funkci má Váš web?
Funguje jako informační kanál o našich aktivitách a také jako dobročinný e-shop. Prezentujeme zde, jaké jsou možnosti podpory naší organizace (objednání kulturního pořadu, nakoupení na e-shopu, poslání daru...) a jak vypadá náš program pro dobrovolníky, kteří by sami chtěli vycestovat na Lombok učit místní děti. Na e-shopu prodáváme rukodělné výrobky z Indonésie, jejichž celá částka z prodeje je věnována právě na realizaci rozvojových projektů Kintari v Indonésii.
001.jpg
Dokážete si představit, že byste fungovali bez webových stránek?
Myslím si, že v dnešní době by to asi nebylo možné. Máme také Facebook stránky, ale ty náš web nenahradí. Webové stránky jsou pro nás důležité, je zde spousta užitečných informací a to přehledně a na jednom místě.
06.06.2016 09:52:47
Tým Webgarden
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one