Bez webu jste ztracení
Vlastníte firmu nebo chcete prezentovat své nápady široké veřejnosti a uvažujete o tom, jak se co nejlépe dostat lidem pod kůži? Reklama v televizi nebo novinách je drahá, neefektivní a hlavně krátkodobá. Jedním z hlavních marketingových kanálů je kvalitní webová prezentace, která se vyplatí nejen velkým firmám, ale i malým podnikatelům, kteří tak o sobě dávají vědět svým potencionálním klientům. Zlaté stránky jsou dnes již minulostí a pochopilo to i mnoho lidí v důchodovém věku, kteří dlouhou dobu Internet odmítali a nyní bez něj nemohou žít. Webové prezentace tedy dnes oslovují všechny věkové kategorie.
Kvalitní webová prezentace pozitivně ovlivní prosperitu jakékoli společnosti a zvýší její zisk. Každým rokem přibývá nejen společností, které se zabývají vývojem webových prezentací, ale rapidně stoupá počet registrovaných domén a hostingů. Mít vlastní interaktivní webovou stránku je ten nejlepší nástroj pro komunikaci se stávajícími, ale i potencionálními zákazníky. Pokud jsou na stránce skutečně důležité informace a je správně aktualizovaná, své příznivce jistě najde.
Dnes má každý málo času a nikdo jej nechce a ani nemůže trávit tím, že bude celý den „proklikávat“ nepřehlednou webovou prezentaci, skákat z jedné rubriky do druhé, z jednoho prokliku na další, ale základní informace, jako je třeba telefon, se stejně nedopracuje, pouze se zbytečně rozčílí. Takové stránky zákazníky jistě nepřilákají, právě naopak.
Je zbytečně návštěvníky upoutávat přehnanou barevností, flashovými prezentacemi nebo sem a tam přeskakujícími obrázky či přehráváním hudby pod prezentací. Čím jednodušší a intuitivní navigace se na stránkách nachází, tím spíš potencionální zákazník na stránkách zůstane a posléze se na ně také vrátí. Webová prezentace by měla být zaplněna pouze důležitými daty a žádnými zbytečnostmi, které pro nikoho nemají užitek. Ani velkoformátové obrázky či soubory, které se na pomalejších prohlížecích načítají hodiny, nikoho na webu neudrží. Naopak uživatele odpudí a ten pak zabrousí na stránky konkurenta, který je sice dražší, ale jeho web je přehledný a snadno ovladatelný.
Výhoda webových prezentací tkví v tom, že Internet dnes už umí ovládat snad opravdu každý. Vytvoření vlastní stránky i s patřičnou reklamou si navíc mohou dovolit i malé firmy a drobní podnikatelé. Na rozdíl od tištěné reklamy se jedná o skutečně dlouhodobou investici, která se zaručeně vyplatí. Pomocí prezentace snadno uvedete svou firmu nejen na trh blízkého okolí, ale velmi rychle a snadno překročíte hranice regionu a také státu, což by při klasické reklamní kampani stálo opravdu velké peníze.
27.03.2014 14:38:33
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one