Vážený uživateli služby Webgarden,

po dlouhém zvažování a těžkém rozhodování jsme se rozhodli pro ukončení webhostingových služeb Webgarden. Jelikož si vážíme naší dlouholeté spolupráce, rádi bychom Vám tuto situaci co nejvíce usnadnili. Sepsali jsme proto stručnou nápovědu, ve které se dozvíte, co Vás čeká a jak dále postupovat. Prosíme, věnujte jí nyní pozornost.
Ať už je obsah na webu sebezajímavější, návštěvník si jej přečte pouze v případě, že je čitelný. Proto se vyplatí věnovat pozornost nejen samotnému sdělení, ale i jeho prezentaci. V tomto článku si ukážeme několik jednoduchých tipů, jak čitelného a přehledného obsahu docílit.
Rudolf.jpg
Veronika a Tomáš šijí postavičky z recyklovaných materiálů už od roku 2011. V kamenných obchodech a na letních festivalech mají se svými výrobky stále větší úspěch. V loňském roce se tedy rozhodli posunout dál a založili si e-shop atelier-koria-kissa.cz. Přečtěte si, jak se šití kamarádi vyrábějí, kde všude se s nimi můžete potkat a co to vlastně koira a kissa znamená.
DSC_0498.jpg
Představujeme vám Tibora a Kryštofa, dva kamarády, kteří se vedle studií na vysoké škole rozhodli věnovat i výrobě oblečení a produkci hudby pod značkou Mainstage. I když jde zatím hlavně o koníček, mají s projektem ambiciózní plány. Za pár tak třeba bude Mainstage znát skoro každý.
21.jpg
Asi každý z nás by si přál, aby jeho koníček byl zároveň povoláním. Marka Šedivého jeho práce naplňuje a je to znát. Pomocí své taktovky rozehrál již většinu našich symfonických orchestrů. O tom, jak se k hudbě dostal a jaký vztah má k ostatním hudebním stylům, se dočtete v našem rozhovoru.
10931215_10203554500686081_7922389966414885984_o.jpg
Lucie Leišová je mladá plavkyně z Příbrami, která se plavání věnuje již 15 let. Do povědomí veřejnosti se zapsala, když jako čtvrtá Češka přeplavala Gibraltarský průliv. Kromě toho studuje na Univerzitě Karlově a pracuje v Evropském parlamentu. Do budoucna se chce zaměřit především na charitativní projekty. Více o Lucii se můžete dozvědět na jejím webu lucieleisova.cz.
pomeranc.jpg
Eva Drdlová peče Snowcakes od roku 2013. Vše začalo nevinně u adventního cukroví a dnes úspěšně pokračuje svatebními zakázkami. Webgarden využívá především pro prezentaci svých produktů, které peče pro radost sobě i svým zákazníkům. V rozhovoru jsme se ponořili do světa sladkostí a snů o vlastní cukrárně.
Základem webu je obsah. Proto byste při vytváření webových stránek měli mít jasnou představu o tom, co chcete vašim návštěvníkům sdělit. A nezáleží na tom, zda jde o stránky ochotnického spolku nebo o firemní prezentaci – pravidla jsou stejná.
P1348355417vw2.jpg
Vybrat si v dnešní době něco na sebe není vůbec snadné. Řekněte, kdy naposledy vás nějaký kousek opravdu chytl za srdce? Proč se vyplatí investovat do originálních oděvů šitých na míru nám pověděla Radka Šobrová, která v e-shopu cocktailtime.cz prodává zakázkové retro oblečení.
happy pig soaps.jpg
Tradičních řemesel ubývá a tak je vždy příjemné najít někoho, kdo se takovému řemeslu věnuje. Jedním z nich je Karolína Leitnerová, která v prostorách Pustovětského mlýna provozuje ruční mydlárnu. Povídali jsme si o jejích začátcích, největších úspěších i e-shopu carovnymlyn.cz, který provozuje na Webgarden.
Jednou z nejoblíbenějších služeb od Google jsou Mapy. Ty umožňují mimo jiné i vložení map přímo do obsahu webových stránek. Poradíme Vám, jak si vygenerovat API klíč a vložit jej do adminitrace, abyste mohli Mapy Google používat na svém webu.
z_61_.jpg
Manžele Pavlína a Martin Vlkovi, autoři stránek vlkfoto.cz, nefotí jen nasvícené objekty v ateliéru, rozhodli se pro svatby. Odlišují se také tím, že svou práci dělají v páru. To v konečném výsledku přináší skvělé výsledky.
_DSC0074.jpg
Monika Brkalová, majitelka webových stránek slowprint.nolimit.cz, fotografuje, maluje a pracuje s kamerou. To vše podtrhuje její záliba v grafice. V rozhovoru nám řekla, jak se z koníčku stala vášeň propojující kreativitu a fantazii.
Nevíte si občas rady při tvorbě svých webových stránek? Chtěli byste rychle vyřešit nastalé situace? Vybrali jsme pro vás šest nejčastějších dotazů na helpdesku Webgarden.cz a pokusíme se vysvětlit, jak je řešit.
hesla.jpg
Jistě všichni víme, jak těžké je vymyslet bezpečné heslo pro své přihlašovací údaje. Každý máme spoustu účtů a v zásadě používáme jen tři řešení, která jsou ale z pohledu bezpečnosti všechna špatná: a) lehce zapamatovatelná hesla, b) stejná hesla pro více služeb, c) složitější hesla, která si ale nepamatujeme nebo je neschováváme na bezpečném místě.
cap.png
K fotografování se dostal již jako malý chlapec. Ale ani přes všechny neúspěšné pokusy doladit svůj koníček k dokonalosti, se svého snu nevzdal, a dnes fotí divoká zvířata. O tom, co takový koníček obnáší, nám pověděl majitel webových stránek vafo.dobrodruh.net Vlastimil Horák.
svatby-luxury.png
Provozuje svatební salon, který je velmi ojedinělý. Kromě svatebních šatů v salonu najdete i obchod s dekoracemi, které jsou důležitou součástí příprav na Váš velký den, obchod se spodním prádlem a bižuterií. Přinášíme rozhovor se zakladatelkou Svatby-luxury Markétou Viscápi Demlovou.
Nemusíte být analytik, statistik nebo matematik na to, abyste rozuměli základním údajům o tom, jak se návštěvníci Vašich webových stránek chovají, co je zajímá a kolik jich vlastně je. Dnes si řekneme, jak propojit svůj web s analytickým nástrojem Google Analytics, díky kterému můžeme sledovat návštěvnost našich webových stránek.
003.jpg
Svoji neziskovou organizaci založila v roce 2006. Pořádá dobročinné akce na podporu vzdělání dětí v Indonésii a prezentuje asijskou kulturu. Spolupracuje s řadou umělců, studentů, cestovatelů, učitelů a lékařů. Pro své aktivity dokázala nadchnout spoustu dobrovolníků a nyní její organizace v Indonésii provozuje vlastní školku a spravuje i dvě základní školy, ve kterých zajišťuje dětem zdarma vzdělání. Přinášíme rozhovor se zakladatelkou Kintari Janou Wolfovou.
vestredu_001.jpg
V roce 2013 založili studenti z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara kulturní prostor Galerie Vestředu s cílem představovat veřejnosti současné umění. Projekt má za sebou několik výstav, vernisáží a zajímavých projektů, o kterých se dočtete na webu vestredu.com. Správce tohoto webu se stal miliontým registrovaným uživatelem na Webgarden a jako dárek od nás dostal doménu a tarif Gold na rok zdarma. Jak je to s Vestředu dnes, tři roky od založení, popisuje Jan Chabr:
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one