PM shop - poštovné a balné:

Dobírka CZ:                 -     139Kč
Doporučeně CZ:         -      77Kč
Od 1900Kč zaslání v CZ zdarma
Podrobné info: CENÍK POŠTOVNÉHO
Tento “kurz“, autor těchto www, sepsal již v r. 2000 a od r. 2008 je zde v jednodušší verzi k dispozici. Vhodný je pro spíše začínající modeláře. Preferovány jsou zde jednoduché postupy, ke kterým nepotřebujete žádné speciální a drahé pomůcky, ani nemusíte být “superlepič“. Takže se nechejte inspirovat a alespoň něco si vyzkoušejte.
papermanie@email.cz , nebo ↓

Tato rubrika slouží jako rozcestník odkazů na modely volně ke stažení, tzv. “free modely“ a to vždy z odkazu na původním autorském zdroji. Tzn. že tyto modely uložili  autoři modelů na web k volnému užití (nebo souhlasili s jejich uložením na nějaké www k volnému využití). Odkazy v této rubrice jsou tedy použitelné bez omezení. To ovšem neznamená, že s vytisknutými, nebo staženými soubory můžete i bez omezení nakládat. S ohledem na autorský zákon, a pokud autor výslovně neuvede jinak, lze tyto stažené, případně vytištěné soubory s vystřihovánkami použít pouze pro osobní potřebu, tzn. že vytištěné kopie nelze dále šířit např. prodejem (a to ani za cenu tisku) a neměly by se např. ani darovat a pro některé “NECHÁPAVÉ“, ani stažené kopie rozesílat emailem v elektronické podobě - v těchto případech již nejde o užití pro osobní potřebu, a jde o porušení autorské licenční smlouvy o volném užití díla . Rovněž tyto modely nelze bez souhlasu autora ani jakoliv upravovat v PC pro veřejné účely (pro osobní potřebu ano). 

 

DIESSELOVÁ LOKOMOTIVA ř. 704/T238
276001389_4589166244528427_1471253780383879688_n.jpg
24.03.2022 - dnes ke stažení model diesel lokomotivy v měřítkách 1:300 - 1:45, takže tu svou velikost, si vybere každý zájemce. Model je k dispozici zdarma na FB stránkách zde: LOKOMOTIVA ř.704/T238 v rámci akce “I model pomáhá“ a iniciátoři akce budou rádi za každžý finanční příspěvek na dobrou věc.
KOSTEL sv. BARTOLOMĚJE - HRUŠKY
Kostel Hrušky 02.JPG
27.02.2022 - opět tady máme ke stažení model od mladého autora, který nám už po několikáté dává svůj model k dispozici pro všechny zájemce. Autor se jmenuje Vojta Brada a i když je tento model jednodušší, má zajímavý vznik - cituji z Vojtova emailu “ několik dní po tornádu na jižní Moravě jsem vytvořil model kostela v Hruškách, kterého tornádo zasáhlo. Model jsem vystavil v Lužánkách, kde o něj projevil zájem modelář z Moravské Nové Vsi. Proto jsem ho graficky předělal do lepší podoby“ .
Model je v měř. 1:175 a je tedy k dispozici na našich stránkách a soubor v PDF se vám otevře po kliknutí na obrázek vlevo.
*** Upozorňujeme že soubor ke stažení, nesmí být umístěn na jiném místě internetu mimo tyto www, bez svolení autora ***
ŠKODA OCTAVIA
Octavia (2).jpg
 
10.09.2021 - dnes ke stažení hezký model Škoda Octavia v měř. 1:24 a s interiérem. Stáhnout si ho můžete z webu slovenského časopisu Fifík zde: Časopis Fifík . Stáhnete kliknutím na bílé nápisy “Vystrrihovačka“ a  “Návod“ vedle fota modelu. No a pokud budete na této stránce trošku hledat, tak najdete ke stažení i pár dalších modýlků viz. fota níže. Model Škodovky je určen spíše zkušenějším a nemá textový návod, jen návodnou kresbu. Pokud byste měli zájem o některé modely z Fifíka, které ke stažení nejsou najdete v našem PM shopu cca 20ks z tohoto časopisu ke koupi hledejte zde Jiné vydavatelství
Piaggio.jpg
Sikorsky.jpg
Loko Big boy.jpg
Moto.jpg
POLICISTA “SWAT“ Z USA
28.05.2021 - Máme tady další modýlek ke stažení. Jde o model figurky policisty rychlého nasazení (Swat) z USA. Figurka je v měř. 1:6. Člen PAPERMANIE týmu J.Velocha ml. s tímto modelem zíslkal 3. místo v mezinárodní On-line soutěži, v Polsku. Tento jeho model vidíte na fotech níže.
Tak pokud si i vy chcete tuto figurku postavit, stahujte zde: US POLICISTA SWAT  stáhnete tlačítky dole pod návodnými kresbami.
UPOZORŇUJEME že model je vhodný pro zkušenější modeláře, kteří jsou schopni i větší improvizace při lepení, vzhledem k absenci textového návodu a nesnadné kompletaci některých hlavních částí figurky.
Načtení stránek může chvíli trvat, dle rychlosti připojení. Rovněž doporučujeme přečíst licenční ujednání v druhém odstavečku (u kompletního stažení), kde se mimo jiné uvádí, že na model nesmí být zveřejněn přímý odkaz souboru ke stažení, ale odkaz na stránky původního umístění modelu, tak jako se toho drží stránky Papermanie.
DSCN7821..jpg
DSCN7822..jpg
DSCN7825..jpg
DSCN7834..jpg
KOSTEL sv. VÁCLAVA
11001.jpg
04.03.2021 - dnes přidáváme ke stažení model ne zcela běžné stavby kostela svatého Václavav Praze Vršovicích v měř. 1:300. Model kompletně vytvořil patnáctiletý Vojtěch Brada, který se tvorbou modýlků začal zabývat teprve nedávno. Už nyní je vidět, že ho práce na tvorbě modelů baví a daří se mu. Ony ho ty modely bavily již mnohem dříve, a to i v době, kdy je ještě sám netvořil a lepil modely vytvořené jinými autory, se kterými byl úspěšný na nejedné soutěži. No a nakonec začal modely sám tvořit a opět se zaslouženými úspěchy např. na soutěži Papírové království Brno. 
My v PM jsme rádi, že jsme k jeho tvorbě určitým zp. přispěli, a že Vojta “došel“ až sem a věříme, že v tvorbě bude i nadále pokračovat.
Takže zde poslední jeho práce s již kompletně počítačovým zpracováním. Model nemá textový návod, ale lepí se podle návodné kresby (pozice dílů jsou uvedeny červenými čísly). Model si stáhnete modrým nápisem Kostel sv. Václava ....  níže a my Vojtovi za všechny modeláře děkujeme. **** Upozorňujeme že soubor ke stažení, nesmí být umístěn na jiném místě internetu mimo tyto www, bez svolení autora ****
Kostel vršovice 1.JPG
KRKONOŠSKÁ CHALUPA “TONOVY DOMKY“
Tonovy domky.jpg
20.01.2021 - dnes přidáváme odkaz k volnému stažení pěkné Krkonošské chalupy s krkolomným názvem “Tonovy domky“ Měřítko jsem nevyčetl, ale odhadem cca 1:150? Modýlek stáhnete z tohoto odkazu: Tonovy Domky - po otevření stránky je třeba sjet níže až na zelené textové tlačítka/odkazy a kliknout na druhý shora Krkonošská chalupa Tonovy Domky..... a můžete stahovat. Model lze slepit v jednodušší, nebo trošku “vytuněné“ podobě :) . 
KYTARY
Kytary komplet.jpg
05.12.2020 - dnes mikulášská nadílka v podobě více než 30ti ks různých kytar k volnému stažení. Stahujte zde: KYTARY paperguitar Najdete mezi nimi i velice zajímavé kousky známých tváří světa hudby. Nicméně některé vyžadují heslo, ale i tak je jich ke stažení více než dost :). 
Stáhnete tak, že kliknete na šipku rozbalovacího okénka pod obrázky kytar a zvolíte “papermodels“ (ve volbě guitars nelze modely stahovat), pak kliknete na obrázek kytary která se vám líbí (obrázky nahoře - stránky 1-3 tj. celkem více jak 30ks), na otevřeném okně dáte Download a v dalším okně potvrdíte souhlas s licenčními podmínkami ve žlutém rámečku - ty by si měl každý přečíst(přeložit) a respektovat je. Pak už jen soubor PDF stáhnete a otevřete z umístění, kam Vám váš prohlížeč stažené soubory ukládá. Model je většinou na 2x A4. Soubory modelu a návodu jsou vždy zvlášť - je nutno stahovat na dvakrát.
ČTYŘI F1 OD STÁJE RED BULL
F1 Akira.O.jpg
22.07.2020 - líbí se vám F1? Tak na tomto odkaze F1 Akira O. si můžete stáhnout hned 4 krásné formule1 původem ze stáje Red Bull v ještě zajímavěšjším měřítku 1:18!. Autorem modelů je japonský konstruktér Akira O. Modely ke stažení najdete až téměř dole na otevřeném odkazu (je nuto sjet níže na stránce). 
MODERNÍ JAPONSKÁ PONORKA SHINKAI 6500 SUBMERSIBLE
CNT-0026709_detail-01_s@2x..jpg
25.09.2019 - další zajímavý a celkem propracovaný modýlek jsme našli na stránkách Canon Creative park. Jde o japonskou ponorku Shinkai, určenou pro podmořský výzkum. Takže ti kdo se zajímajíé o podobné modely mohou stahovat zde: SHINKAI
RUSKÝ VRTULOVÝ LETOUN IL-14
IL-14 03.jpg
11.09.2019 - dnes si přijdou na své všichni kdo se zajímají o letadla, nebo třeba propracovanější modely. Níže najdete odkaz, kde najdete zdarma ke stažení tento krásný model dopravního letounu v měřítku 1:33. Lze zhotovit v polské verzi LOT, nebo německé verzi INTERFLUG (bývalé NDR). Celý model je vyhotoven celkem na úctyhodných 68stránkách A4 + dalších 67 stránek návodů! :). Díly modelu stahujte oranžovým tlačítkem model.rar pod hlavním obrázkem a návod najdete hned pod ním. Odkaz hledejte zde: Letoun IL-14 
IL-14 02.JPG
NAUTILUS - JULES VERNE
Nautilus.JPG
05.05.2019 - všichni, kdo by chtěli mít model tohoto zajímavého stroje, si mohou  slavnou ponorku kapitána Nema v podání www Disney Experience, stáhnout z tohoto odkazu: NAUTILUS Model představuje podobu stroje ze známého románu Julese Verna, 20000 mil pod mořem. Stavba by neměla být náročná a celkový rozsah je 7 str. A4. Přímo stránky s díly modelu stáhnete trochu níže, hnědočerveným tlačítkem: Model Parts 1-7 Nad tímto tlačítkem najdete i další červené tlačítko s licenčními podmínkami k užití (protože s žádným free modelem, nelze nakládat jak se komu zlíbí) a návod ke slepení. Níže najdete i stojánek na model rovněž ke stažení. No a pokud budete hledat více, najdete na stránkách i jiné modely ke stažení :).
HRAD ROKŠTEJN
Rokštejn 16..jpg
20.01.2019 - dnes oprášíme model z r- 2009, jehož autorem je pan František Nevoral. Poměrně rozsáhlý model o 15ti stránkách A4, který je dobovou rekonstrukcí v měřítku 1:300 a je vypracovaný s nádechem stylu R.Vyškovského, ale vytvořen byl v PC. Veškeré fota a soubory ke stažení jsou zde umístěny se souhlasem autora a my, za všechny modeláře autorovi děkujeme. Samotný model si stáhnete tlačítkem “Hrad Rokštejn“ níže.
Rokštejn 15..jpg
20091120122859-56285-full..jpg
Rokštejn náhled dílů.jpg
20091120131106-56291-full..jpg
STARÉ NÁDRAŽÍ LOITZ - NĚMECKO
Bahnhof Loitz in Mecklenburg..jpg
19.06.2018 - prázdniny jsou za dveřmi a s nimi spojené i cestování. Takže dnes pro cestovatele, vláčkaře nebo kohokoliv jiného, odkaz ke stažení docela pěkného nádraží ve velkém měřítku, pro železniční modely v měřítku 1:87. Model představuje starší nádraži Loitz v německém Meklenbursku. A třeba na něj při svých prázdninových cestách narazíte. Samotný model stáhnete kliknutím na poslední obrázek dole na otevřené stránce s nápisem Download-pdf-Datei. Takže stahujte zde: Nádraží Loitz

 
KOSMICKÁ LOĎ USS SULACO
USS Sulaco.jpg
17.04.2018 - Máte rádi filmy o vetřelcích? A říká vám něco pojem Sulaco? Věřím, že mnoha z vás ano. Rozhodl jsem se oprášit oprášit 5 let starý odkaz ke stažení ze stránek Honzy Rükra protože si myslím, že někteří modeláři tento odkaz uvítají. Ano, model vytvořil český známý autor papírových sci-fi modelů a rozhovor s tímto autorem, si u nás můžete přečíst zde J.Rükr Model v měř. 1:430 můžete stáhnout v jedné ze tří verzí - Sulaco / Sulako 3 / nebo Patna. Tyto se Liší barevnou úpravou, a některými detaily. Model je hodně rozsáhlý (rozsah je cca 165stránek A4 - celková délka modelu 175cm!) a s rozsahem samozřejmě souvisí i nemalá cena tisku. Na druhou stranu není zas až tolik složitý na slepení - hlavní trup se lepí v podstatě z velkých tvarovaných kostek stěnami k sobě . Jednotlivé celky modelu stáhnete v sekci Download na otevřeném odkazu zde: USS SULACO
JAPONSKÝ ROBOT ASIMO
Asimo.jpg
19.03.2018 -  zatím nejslavnějšího skutečně humanoidního robota, můžete mít i  vy doma. Samozřejmě jde o papírový model, který si můžete zdarma stáhnout zde: Papírový Asimo na výběr máte jednu ze čtyř barevných variant (stáhnete jednou ze čtyř šipek vlevo vedle obrázku čtyř robotů). Na stránce je i návod (trošku níže). Tady: Honda Asimo si o tomto super stroji můžete přečíst spoustu zajímavých informací, včetně toho kdy byl sestrojen.
MODEL LUNÁRNÍHO MODULU APOLLO 13
602x.jpg
08.11.2017 - Dnes nabízím lahůdku pro příznivce kosmonautiky a nejen pro ně. Jde o model lunárního modulu LM-7 Aquarius (Vodnář) z mise Apollo 13 od japonského autora s nickem UHU02 (jméno jsem zatím nevydoloval :).. Model je maximálně detailně propracován, viz. fota na odkazu (bohužel jsem nezjistil měřítko) a je celkem na 21,5 stránkách A4 a rozhodně není určen pro začátečníky.
Jednotlivé stránky musíte stahovat každou zvlášť (jde o červené očíslované stránky 1-21 dole na otevřené stránce odkazu). Nezapomeňte na instruktáž to jsou stránky s čísly 1-13 na stejném odkazu. Pokud máte pomalejší přípojení k netu, nebo pomalejší PC, může být se stahováním problém, nebo může trvat déle - některé archy mají i více než 40MB dat! Na stránce najdete i další modely ke stažení, výběrem z levého panelu - ne všechny jsou ale volně dostupné.
Takže stahujte zde: LM-7 AQUARIUS
HASIČSKÝ MAN TGM, ZE ŠPANĚLSKA
Man Hasiči Španělsko.jpg
17.9.2017 - Dnes ke stažení opět něco z techniky. A protože u našich papírových modelářů jsou celkem v oblibě hasičské speciály, tak si můžete stáhnout tentokrát krásný hasičský truck Man, ze Španělska. stahujte zde: Man - Firefighter na otevřeném odkaze jsou návodné obrázky - samotnou vystřihovánku stáhnete až otevřením odkazu “MAN TGM Papermodel template..“ pod těmito instruktážními nákresy. Na otevřené stránce odsouhlasíte “I agree“ a dáte “Click here...“ Nezapoměňte že k otevření PDF souboru se staženými stránkami vystřihovánky je třeba ZADAT HESLO , ale to si najdete hned na první otevřené stránce. Celá vystřihovánka obsahuje 9 stránek A4 s díly v měřítku 1:32. Vystřihovánka není nijak náročná co do složitosti, ale výsledek je celkem solidní. 
KOSTEL sv. PAVLA V ULMU
ulm-pauluskirche1.jpg
30.6.2017 - Přidáváme nejnovější odkaz ke stažení krásného a velkého modelu kostela z německého Ulmu. Model je poměrně rozsáhlý - díly jsou rozloženy na celkem 30ti stránkách A4. Vystřihovánku stáhnete tady Kostel sv. Pavla v Ulmu, kliknutím na tlačítko vpravo od fotografií modelu, rovněž zde stáhnete i návod v němčině, vše ve formátu pdf. Model je možno vytvořit s vnitřním osvětlením, má vytvořen zjednodušený interiér, ale v tom případě, by bylo vhodné vytisknout okna s barevnými vitrážemi na průhlednou fólii pro správný efekt. Model je v měřítku 1:160 cca 39cm dlouhý, 23,5,cm široký a 37cm vysoký.
Pro doplnění je dlužno uvést, že na stejné stránce (levý okraj / filmový pás) najdete i větší množství dalších zajímavých staveb, z nichž již v této rubrice máme Radnici v Ulmu. Takže na případný prázdninový nečas práce nad hlavu :).
JEDNODUŠŠÍ MODEL US STÍHAČKY F-15
Coca-Cola-Paper-F15-17.jpg
1.5.2017 - na tomto odkaze si můžete zdarma stáhnout modýlek US letounu F-15. Modýlek je v jednodušším provedení v barvách Fy. Coca-Cola. Zajímavostí je, že model lze použít (při dobrém slepení) i pro létání, nebo ho naopak jen umístit na stojánek (ten je součástí vystřihovánky).
Po otevření stránky na vás vykoukne větší množství obrázků podobně zpracovaných modýlků, je třeba sjet níže do nabídky placených modýlků - takže ti kdo mají Pay-Pal účet mohou koupit. Ostatní, sjeďte na stránce ještě níže a vyhledejte si tento model, který je zdarma (je jediný bez uvedené ceny - Coca Cola F-15) u něj dále klikněte na tlačítko Info. Po té se otevře další stránka, kliknete na tlačítko Download a na další otevřené stránce zadáte svůj email, za chvíli (záleží na rychlosti internet. připojení) na něj dostanete odkaz k přímému stažení - po otevření odkazu stáhnete soubor v pdf / modrý odkaz s F-15. Bohužel jednodušeji to nejde - vzhledem k autorským právům, nelze model uložit mimo zdrojové stránky. Tak pěkné lepení i lítání.
DNES PRO ZMĚNU, MODELY DO NOVÉHO ROKU
galaxiamodel01.jpg
6.1.2017 - nějak v r. 2004, přepracoval, tehdy ještě začínající konstruktér sci-fi modelů Jan Rükr, model kosmické lodi Galaxia od pana R. Vyškovského, na svou verzi podle obrázku, který byl zveřejněn ve stejnojmenném komiksu ABC. Ovšem tento model se od verze ABC lišil tím, že jeho velikost je cca 60cm, a má podle obrázku rozbitou přední část lodi. Takže zde Galaxia a spol, máte přímý odkaz na staré Honzovy stránky, kde najdete nejen Galaxii ale ještě asi 10 super modelů ( např. Prométheus, Icarius z Planety opic aj.) Zde odkaz na celé původní stránky Aliens.humlak.cz  a v tomto článku (klik na levý dolní obrázek) najdete odkaz na nové stránky Aliens, kde rovněž najdete ke stažení zajímavé sci.fi modely :).
KAPLE ANDĚLŮ STRÁŽNÝCH V SUCHÝCH LAZCÍCH
kaple-2016-skladacka-finalni1.jpg
 
6.12.2016 - máme tady další modýlek od pana Davida Závěšického. Po Hasičárně jde o kapli Andělů strážných v Suchých Lazcích. Model je opět v solidní garafické kvalitě v měř. 1:100 na celkem 2,7 str. A4. A určitě před Vánoci potěší spoustu modelářů. Modýlek si můžete stáhnout ze stránek na odkazu zde: kaple Andělů strážných.
BUGATTI VEYRON
Obrázek 1.jpg

26.11.2016 - Pro ty kdo chtějí mít doma nějaký vyjímečný papírák, který má čistou délku 76cm (což je celkem 47 stran A4 :)! jsem našel tento model k volnému stažení. Autorem je ukrajinský designér Taras Lesko a na jeho stránkách najdete i další obří modely, ty už si ale v případě zájmu musíte zaplatit. Nicméně model Bugatti Veyron v měřítku 1:6! si můžete stáhnout zdarma zde: BUGATTI. A tady najdete autorské video ze stavby tohoto modelu.
 
RADNICE V NĚMECKÉM ULMU
Radnce - Německo.jpg
01.10.2016 - Opět něco pro stavitele architektury. Ze stránek zde: Radnice v Ulmu si můžete stáhnout celkem zajímavou stavbu radnice v Ulmu. Model je vypracován pomocí nafocených textur detailů ploch zdí, což není zcela běžné, ale o to zajímavější. Měřítko modelu je 1:160 a rozsah je celkem 23 stránek A4!! Doporučený papír pro tisk je 150gr (u nás 160). Na stránkách najdete i několik dalších staveb ke stažení zdarma.
MODEL HASIČÁRNY V SUCHÝCH LAZCÍCH
hasicarna-planek2.jpg

02.09.2016 - Dnes dvoustránkový modýlek pro stavitele modelů 1:100. Jde o model “hasičárny“, jehož autorem je pan  David Závěšický, kterému tímto za odkaz děkuji. Model je vypracován v solidní grafice a můžete ho zdarma stáhnout zde: Hasičárna Suché Lazce
ZMK MODELS - STRÁNKY (hlavně) O MINIBOXECH
12316552_521696864657009_7660372936145809023_n.jpg
29.2.2016 - Pokud vám říkají něco jména Michal a Zdeněk Kružík, tak vězte, že jsou podepsání pod několika miniboxovými modely zemědělské techniky, vydaných v časopisu ABC. Oba pánové se zabývají hlavně tvorbou miniboxů 1:100 a na jejich stránkách si jich dokonce můžete volně stáhnout více než 30 ks. Kliknutím na obrázek, se dostanete na tyto stránky, kde si modýlky můžete stáhnout i když stránky nejsou delší dobu aktualizovány.
ŠPANĚLSKÁ GALEONA SAN SALVADOR ZE 16. STOLETÍ
San-Salvador-1.jpg
31.1.2016 - Dnes něco pro příznivce lodí, ale samozřejmě nejen pro ně. Na odkaze najdete ke stažení free model a to španělskou plachetnici San Salvador ze 16. století. Model je v měř. 1:100 a lze ji stáhnout ve dvou verzích složitější a jednodušší :). Takže vybere si snad každý. Zde odkaz a po otevření stránky si klikněte na záložku Downloads a tam již máte k výběru  Click here for v2. nebo Click here for v1. Klik na obrázek větší náhled modelu.
STŘEDOVĚKÁ VODNÍ TVRZ MSTĚNICE
Tvrz Mstěnice - náhled.jpg
15.1.2016 - Pro ty, kdo se zajímáte o papírové stavby, jsem vyhledal téměř zapomenutý modýlek (i když ne zas tak starý cca r. 2013), který se tak trošku podobá Vodní tvrzi z ABC mistra Vyškovského. Zde je ale utorem pan František Nevoral a zmíněný model dal k dispozici modelářům k volnému stažení nově na stránkách Dukase. Takže tady odkaz, ze kterého si model stáhnete. K samotné tvrzi si můžete stáhnout i hospodářský dvůr a tím tento model atraktivně rozšířit. Na stránkách najdete i další stavbičky ke stažení.
TATRA T815TP - dopravní podnik hl. m. Prahy
image.jpg
12.10.2015 - Pan Milan Žejdlík uvolnil jeden z modýlků své tvorby. Model je v měřítku 1:53 a detailně zpracován na úrovni měřítkově stejných modýlků, dakarského specialisty p. R.Hrušky (Spida).
Zde malý report ze stavby a model stáhnete zde: TATRA T815TP
NISSAN R390 GT1
13.8..2015 - Tento model rozhodně není často vidět slepený. Jak se to povedlo Veldovi ml. vidíte níže na fotech (fota Velda st.). Model je volně k dispozici (free) ke stažení na odkazu zde: NISSAN GT. Měřítko modelu není uvedeno, ale podle velikosti to osobně odhaduji něco kolem 1:18, takže rozhodně žádný “prcek“ Tak ať se vám zadaří alespoň jako na fotech :).
Nisan 1.jpg
Nisan 2.jpg
Nisan 3.jpg
Nisan 4.jpg
VYSTŘIHOVÁNKY AUTOBUSŮ A ŽELEZNIČNÍ TECHNIKY
Obrázek 2.jpg
15.5.2015 - Ze stránek si můžete stáhnout větší množství těchto jednodušších modýlků, které jsou vyvedeny v solidním grafickém zpracování. Do rubriky ke stažení se dostanete poklikem na malou ikonku vpravo nahoře na úvodní stránce (tři oranžové vodorovné čárky pod sebou). Po rozbalení nabídky s rubrikami si již můžete vybrat z Downloads 1,2  ze které již stáhnete modýlky, které se Vám budou líbit. Bohužel jsem tak nějak zatím nezjistil v jakých jsou modýlky měřítkách. Na stránky se dostanete poklikem na obrázek.
KOSTELY A KAPLIČKY OD PAVLA ŠTYLA
Kostelíky.jpg
15.12.2014 - Opravdovou lahůdku v podobě několika desítek sakrálních (církevních) stavbiček z České republiky najdete ke stažení na stránkách Pavla Štyla. Můžete si tady vybrat z více než 30ti krásných staveb v měřítkách od 1:80 až po 1:250. Všechny jsou volně ke stažení máte tedy přes Vánoce opravdu co dělat (jen mějte na paměti, že vše jsou autorská díla). Panu autorovi za všechnu tu super prácičku jménem všech návštěvníků stránek děkuji.
Po kliknutí na obrázek se dostanete na stránky ke stažení.
PROPRACOVANÝ MODEL TAHAČE MAZ 537G
MAZ 537 G.jpg
16.8.2014 - Tento model je určen pro opravdové MODELÁŘE. Je vypracován v měř. 1:35 a je v bílém provedení pro další barevné úpravy pomocí modelářských barvících technik. Na stránkách najdete k tomuto vojenskému tahači i návěs pro přepravu nákladu.
No a komu by se tento model zdál složitý, může si ze stejné stránky stáhnout jídelní stůl se židlemi, třeba do pokojíčku pro panenky, také v měř. 1:35... Na stránky ke stažení, se dostanete kliknutím n obrázek vlevo.
PETERBILT 379 - TRANSFORMERS - OPTIMUS PRIME
pic1.jpg
23.10.2013 - Velice vydařený free model krásného tahače Peterbilt, najdete ke stažení na odkaze pod obrázkem (klik na obrázek). Po otevření stránky sjeďte dolů na tento odkaz: “Peterbilt 379 - Optimus Prime Vehicle Mode templates“, po najetí další stránky opět dolů na “Open PDF file with Adobe Acrobat Reader, PDO with Pepakura Viewer“ - zde potvrďte volbu “I agre“ a stáhněte soubory tlačítkem “Click here to proceed“
Po stažení rozbalte soubory Zip. - nezapomeňte že k otevření souborů je nutno zadat heslo (PASSWORD) najdete jej na stránce nad tlačítkem pro stažení, ale to už si snad najde každý sám :). Návodné kresby jsou přímo na stránce.
INDIANA JONES - Webley Mk VI Revolver
IndianaJonesPapercraftWebleyRevolver.jpg
16.4.2013 - Krásný Colt známého filmového hrdiny, si můžete stáhnout zdarma z odkazu po kliknutí na obrázek. Jde o model v měř. 1:1 takže docela dělo :). A je jen na Vás jak si s jeho stavbou poradíte a model případně vylepšíte. Po otevření stránky stahujte pod obrázkem dole v článku tlačítkem here, otevře se stránka s downloadem (zelené tlačítko) - model stáhnete ve formátu ZIP ve kterém najdete dva stejné PDF soubory s díly modelu - jeden má zakreslené linie ohybů apod. na dílech (mohou působit rušivě), druhý linie zakresleny nemá. Návod je pouze v sedmi (7) bodech velice stručný, ale model není na slepení náročný.
VOJENSKÝ KAMAZ 43114
Kamaz.jpg
15.10.2012 - Velice hezký model vojenského ruského Kamazu si můžete zdarma stáhnout ze stránek NovaModel. Model je v měřítku 1:32 a myslím že může smělo konkurovat modelům od RW či PMHT?. Model stáhnete tlačítkem pod modrým nápisem Free download (vyberete jedno ze dvou uložišť). No a pokud budete na této stránce hledat, tak ke stažení najdete solidních modelů mnohem více, např. Zil a Kamaz ve spoustě verzí v měř. 1:43 a 1:32, ale to už je na vás :). Na stránku ke stažení se dostanete kliknutím na obrázek vlevo. Tak prima lepení. Velda.
HARLEY-DAVIDSON MODEL 7A r.1911
lowrf.jpg
13.4.2012 - Dnes máte možnost si stáhnou super modýlek Harleye z r. 1911 ze stránek Alana Grayera. Model je vytvořen v měřítku 1:7 a vypadá velice solidně. Pokud se stavba provede čistě a bezchybně bude se určitě ve vaší sbírce vyjímat.
Na otevřené stránce zde: Harley r.1910 Harley r.1911 pod foty modelu najdete dvě červená tlačítka ke stažení dílů modelu, návodu ke slepení a aby toho nebylo málo, tak se naučíte podle fotonávodu u tohoto modelu, vytvořit výplet špic kol, který můžete použít i na spoustu jiných modelů. Fotonávod k výpletu stáhnete  zde: výplet kol
 
Detect language » Hungarian
 
CADILAC COUPE De VILE r. 1966 + CHEVROLET IMPALA r. 1963
Cadilac.PNG
18.9.2011 - Dnes si na své přijdou příznivci amerických vozů ze 60tých let minulého století. Stáhnout si můžete modely tří krásných vozů z tohoto období, vše v měř. 1:24. Po otevření odkazu Cadillac + Chevrolet Impala klikněte na tlačítko Download - malé modré tlačítko v japonštině nad každým obrázkem příslušného modelu a stáhněte zip soubor. Pro otevření je nutno mít nainstalován program Papakura Viewer, který si stáhnete nad modely tlačítkem  "Pepakura Viewer"to download(free). Tento program vám zobrazí díly modelu a umožní jeho tisk. bez tohoto programu model neotevřete. V okně programu s díly modelu vlevo, můžete po stisknutí levého tl. myši nákresem modelu libovolně otáčet - vpravo vidíte náhled stránek dílů. Pokud chcete vidět stránky tak, jak je vytisknete, přejděte v programu na tlačítko File vlevo nahoře a dále na tlačítko Print Prewiev. Pokud se jedná o návod, tak ten musíte stáhnout zvlášť po částech (třetí odkaz u fota modelu), nebo si na něj uložit odkaz.
 
Detect language » Hungarian
 
TATRA 813 ETT - EXTEREME TRUCK TRIAL
17071684.jpg

20.12.2010 - Tento model uvolnil autor modelu, pan Ing. Václav Jančata k volnému stažení pro všechny zájemce zdarma! Model je umístěn na webu pana Romana Hrušky - rovněž autora velice známých dakarských Tatrovek v měřítku 1:53 a 1:32. Kromě této Tatrovky najdete na odkaze i větší množství dakarských aj. modelů volně ke stažení.
Takže stahujte tady
 

TŘI FORMULE F1 - Petr Špinler
McLaren - odkaz na stránky.jpg

12.6.2010 - Odkaz na tři krásné Formule1 z dílny pana P. Špinlera. Všechny tři si můžete volně stáhnout - raději bych s tím neotálel, stránky se delší dobu neaktualizují.

MODELY EPSON NAKAJIMA RACING
cap_img4.jpg

14.1.2009 - Na úvodní stránce s modýlky, najdete panely s obrázky modelů, přes které se prokliknete na odkazy ke stažení většího množství soutěžních aut serie Epson Nakajima RacingModely jsou s jednodušším podvozkem, a všechny jsou v měř. 1:24. Navíc si k těmto modelům můžete stáhnout množství doplňků - náhradní kola, dílna a dokonce kompletní přepravní kamion včetně mobilního vybavení a to vše také v měř. 1:24!

SUBARU IMPREZA WRC 2006 - měř. 1:18!
14657579.jpg

12.6.2008 - Z tohoto odkazu si můžete stáhnout krásné Subaru. Model je v měřítku 1:18 a je vybaven interiérem a velice detailním zpracováním. Stáhnete stisknutím modrého nápisu vlevo dole.

SOUTĚŽNÍ MOTOCYKL YAMAHA
serow225_1.jpg

10.1.2008 - link na bezva terénní motorku Yamaha v měřítku 1:8 . Díly i návod stáhnete stisknutím dvou tlačítek dole vlevo na načtené stránce - jsou zbarveny modře a napsány japonsky.

Líbí se vám tyto stránky?

Chcete-li tyto stránky podpořit, zkopírujte si jeden ze dvou HTML kódů loga Papermanie stránek 

 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 

“Svět papírových modelů“  

PA logo 1.png
DF - pap. modelarstvi.png
ABC logo.png
MPMPM - museum.png
Creative Canon.png
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

© Jiří Velocha 2007-2022 Papermanie.cz - kopírování, úpravy, nebo jiné použití původních textů, částí textů, fotografií, obrázků, či jiných souborů z těchto stránek do jiných www, textových materiálů a digitálních nosičů mimo tyto stránky, je povoleno pouze s písemným souhlasem autora těchto stránek a s uvedením těchto www jako zdroje. Komerční subjekty si pro přebírání obsahu dohodnou předem podmínky, viz. kontakty. 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one