PM shop - poštovné a balné:

Dobírka CZ:                 -     139Kč
Doporučeně CZ:         -      77Kč
Od 1900Kč zaslání v CZ zdarma
Podrobné info: CENÍK POŠTOVNÉHO
Tento “kurz“, autor těchto www, sepsal již v r. 2000 a od r. 2008 je zde v jednodušší verzi k dispozici. Vhodný je pro spíše začínající modeláře. Preferovány jsou zde jednoduché postupy, ke kterým nepotřebujete žádné speciální a drahé pomůcky, ani nemusíte být “superlepič“. Takže se nechejte inspirovat a alespoň něco si vyzkoušejte.
papermanie@email.cz , nebo ↓

Příběhy, které můžete napsat i vy...


29.3.2016 - V této nově otevřené rubrice, si budete moci přečíst zajímavé příběhy kolegů modelářů, spojenými s tvorbou těchto modýlků. Pokud máte nějaký zajímavý (i méně zajímavý) příběh, doplněný fotografiemi (ty jsou podmínkou) i vy, zašlete mi ho na email stránek (viz. kontakty), nebo do vzkazníku pro autora. Pokud bude odpovídat podmínkám bude textově upraven a zveřejněn v této rubrice. Předem děkuji za váš čas.

 
FABRIZIO PRUDENZIATI
27.04.2018 - Dnes bych chtěl v této rubrice s příběhy modelářů, krátce uctít dnešní 4.výročí úmrtí světově známého italského modeláře a autora papírových modýlků a to pána, který se jmenoval Fabrizio Prudenziati a který byl známý hlavně pod zkráceným jménem “Zio“, případně “Zio Prudenzio“ a který mě osobně svými vystřihovánkami hodně oslovil.
Zio Foto.JPG

Zio se narodil v roce 1946 a samotné tvorbě vystřihovánek se začal věnovat s příchodem důchodového věku. Přesto stačil vytvořit obrovské množství krásně graficky zpracovaných vystřihovánek ze všech oborů, ať už se jednalo o auta, lodě, figurky, domy, hrady a další.

Nicméně největší podíl jeho tvorby tvořily figurky vojáčků, např. francouzských a anglických vojsk, Napoleona, válečníků afrických kmenů, rytířů z různých období atd... po vzoru kdysi velice populárních sad cínových vojáčků.
Paper Models of Historic Soldiers.jpg
Avia Zio.JPG

Jistou zajímavostí je i to, že v záplavě vytvořených modýlků, jsem našel i dva modýlky, mající vztah k českému státu a to model letadélka Avia B534, ten dokonce ve třech verzích v měř. 1:72  a model upraveného parního železničního vozu M60 (GR600), jehož základní verzi cca v r.1880 vyráběla firma Ringhoffer v Praze, tento modýlek je v měř. 1:87.
Výstřižek.....JPG

Zio Prudenzio tento svět opustil 27.04.2014 a jeho stránky, kde volně ke stažení nezištně sdílel s každým, kdo měl o to zájem, snad všechny vystřihovánky které vytvořil, již nenašly nikoho, kdo by je obnovoval a byly zrušeny.
Výstřižek.JPG
Ale  abychom na Zia vzpomněli jak se patří a stylově, tak jsem si dal trochu práci, a vyhledal jsem pro vás  dosud fungující odkaz na Ziovy stránky. Odkaz jsem našel na celosvětovém archivačním webu a Ziovy stránky jsou v něm uloženy z určitého minulého časového období. Může se tedy stát, že vše nebude 100% fungovat, jako původně (např. náhledy fotografií modýlků), což je dáno právě archivací, ale většinu uložených vystřihovánek si můžete bez problému stáhnout a věřte, že kdyby, jste si chtěli stáhnout vše, tak jich je tolik, že vám na to jeden večer asi stačit nebude :) .
Pro stažení si na otevřené stránce pod hlavním obrázkem (viz. foto výše), vždy klikněte na na tlačítko příslušné kategorie a vystřihovánku stáhnete pomocí červené malé šipky u miniatury, ne obrázkem, nebo v případě vojáčků i kliknutím na miniaturu, která má červený obrys, kdy se dostanete na další okno s nabídkou jednotlivých figurek, kde už stáhnete jednotlivé figurky opět pomocí ikonky s červeným obrysem podle výběru. V některých případech, je třeba chvilku vyčkat na otevření souboru PDF s modýlkem ke stažení (objeví se napřed stránka s určitým textem, a následně až pak samotný soubor), tak mějte trpělivost.
Zio husarka.JPG

No a pokud tu trpělivost budete mít a budete dobře hledat, tak ke stažení najdete mimo, jak již bylo uvedeno, mnoha jiných hezkých figurek, např. i tuto krásnou, spoře oděnou “husarku“ :).
Takže uctěte památku tohoto človíčka a alespoň něco si stáhněte a hlavně slepte. Zde odkaz na uložené stránky, ze kterých si můžete modýlky stahovat: Fabrizio Prudenziati

 

Líbí se vám tyto stránky?

Chcete-li tyto stránky podpořit, zkopírujte si jeden ze dvou HTML kódů loga Papermanie stránek 

 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 

“Svět papírových modelů“  

PA logo 1.png
DF - pap. modelarstvi.png
ABC logo.png
MPMPM - museum.png
Creative Canon.png
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

© Jiří Velocha 2007-2022 Papermanie.cz - kopírování, úpravy, nebo jiné použití původních textů, částí textů, fotografií, obrázků, či jiných souborů z těchto stránek do jiných www, textových materiálů a digitálních nosičů mimo tyto stránky, je povoleno pouze s písemným souhlasem autora těchto stránek a s uvedením těchto www jako zdroje. Komerční subjekty si pro přebírání obsahu dohodnou předem podmínky, viz. kontakty. 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one