PM shop - poštovné a balné:

Dobírka CZ:                 -     139Kč
Doporučeně CZ:         -      77Kč
Od 1900Kč zaslání v CZ zdarma
Podrobné info: CENÍK POŠTOVNÉHO
Tento “kurz“, autor těchto www, sepsal již v r. 2000 a od r. 2008 je zde v jednodušší verzi k dispozici. Vhodný je pro spíše začínající modeláře. Preferovány jsou zde jednoduché postupy, ke kterým nepotřebujete žádné speciální a drahé pomůcky, ani nemusíte být “superlepič“. Takže se nechejte inspirovat a alespoň něco si vyzkoušejte.
papermanie@email.cz , nebo ↓

SOUTĚŽE PAPÍROVÝCH MODELÁŘŮ

V tomto kurzu jste se seznámili s hlavními pracovními postupy, udělátky a nápady. Je tedy na čase si povědět něco o zhodnocení vaší práce a to nejen doma ve vitrínce rodinnými příslušníky a známými, ale vyrazíme na soutěž.

Pro nováčka je oficiální soutěž poměrně zajímavým zážitkem a velkou zkušeností. Má možnost porovnat svou práci s mnoha dalšími modeláři. Také rozhodování pro výběr modelu pro příští soutěže bude trošku jiné a třeba zjistí, že z jeho pohledu perfektní model stačí tak na průměr, nebo naopak, že má i na špičku v tomto oboru. Seznámí se s konkurencí, určitě pochytí spoustu zajímavých poznatků, pozná nové kamarády, sežene zajímavé modely přímo na akci. No a samozřejmě pro "ostřílené harcovníky" je to možnost setkat se známými, stejně postiženými kolegy, doplnit si své archivy modelů, vyměnit zkušenosti a sem tam se také pochlubit, co nového jsme "spatlali". Jak to modelům na soutěži sluší můžete kouknout tčeba tady.

V současné době se v České republice pořádá poměrně dost soutěží pro papírové modeláře. Přičemž některé jsou pořádány v rámci aktivit zájmových kroužků či jiných organizací a další jsou v režii Centra Papírových Modelů. Menší soutěže jsou pořádány jako jednodenní a např. soutěže Papírové ligy České republiky jsou 2denní a garantuje je CPM (Centrum Papírových Modelů), což je celorepublikové občanské sdružení.

Po příchodu na místo soutěžní akce, je soutěžící povinen soutěžní modely přihlásit vyplněním přihlášky dané organizátorem - někteří organizátoři zveřejní přihlášky předem na internetu, aby si je potencionální soutěžící mohli vyplnit předem a nezdržovat se tak při příjmu na akci. Přihlášku předáte přejímacímu komisaři a tomu také zaplatíte stanovené startovné a předáte modely. Příjem modelů na soutěže je v současnosti naprosto volný a nikdo nemusí mít strach, že mu někdo model na některou soutěž odmítne. Je na soutěžícím jak kvalitní model, jak upravený a s jakými doplňky na soutěž přihlásí. Na těchto stránkách na úvodní stránce vždy naleznete i aktuální termíny soutěží pořádané pro papírové modeláře.

Tím jsme se dostali na samý konec našeho povídání o lepení papírových modelů. Vytvořit tento seriál trvalo poměrně dlouhou dobu, možná se někomu bude zdát málo podrobný, někomu zbytečně podrobný, ale to je na každém jednotlivci jak to pojme. Pokud vám tento kurz v čemkoliv pomohl, nebo Vás  inspiroval,  splnil  svůj účel a já budu velice rád , když mi do Diskuze těchto stránek napíšete, jak se vám celý seriál líbil, případně vaše nápady na nějaké vylepšení, nebo postupy, jaké používáte vy a chcete se o ně podělit. Předem děkuji za Vaše připomínky a reakce. Velda st.

01.) Výběr papírových modelů

Líbí se vám tyto stránky?

Chcete-li tyto stránky podpořit, zkopírujte si jeden ze dvou HTML kódů loga Papermanie stránek 

 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 

“Svět papírových modelů“  

PA logo 1.png
DF - pap. modelarstvi.png
ABC logo.png
MPMPM - museum.png
Creative Canon.png
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

© Jiří Velocha 2007-2022 Papermanie.cz - kopírování, úpravy, nebo jiné použití původních textů, částí textů, fotografií, obrázků, či jiných souborů z těchto stránek do jiných www, textových materiálů a digitálních nosičů mimo tyto stránky, je povoleno pouze s písemným souhlasem autora těchto stránek a s uvedením těchto www jako zdroje. Komerční subjekty si pro přebírání obsahu dohodnou předem podmínky, viz. kontakty. 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one