PM shop - poštovné a balné:

Dobírka CZ:                 -     139Kč
Doporučeně CZ:         -      77Kč
Od 1900Kč zaslání v CZ zdarma
Podrobné info: CENÍK POŠTOVNÉHO
Tento “kurz“, autor těchto www, sepsal již v r. 2000 a od r. 2008 je zde v jednodušší verzi k dispozici. Vhodný je pro spíše začínající modeláře. Preferovány jsou zde jednoduché postupy, ke kterým nepotřebujete žádné speciální a drahé pomůcky, ani nemusíte být “superlepič“. Takže se nechejte inspirovat a alespoň něco si vyzkoušejte.
papermanie@email.cz , nebo ↓

VYUŽITÍ MILIMETROVÉHO PAPÍRU

Papírové proužky pro namotání do středů kol, nemusíme pracně odměřovat a rýsovat. Stačí si koupit v papírnictví milimetrový papír velikosti A3 a pásky potřebných šířek odstřihávat přímo z něj (lze odstřihnout např. i 3,5 milimetru střihem mezi milimetrovými čarami). Pokud je délka malá, není nic snazšího než slepit více proužků k sobě. Kdysi šlo koupit milimetrový papír i v rolích o šířce asi 70cm a potřebnou délku odměřili. Tento byl sice o něco silnější, ale to je při větších dutých dílech a kolech spíše výhodou. Bohužel nevím zda v současnosti (aktualizováno 2.10.2015), je tento papír v rolích dostupný.

Stejně jako u kol, můžeme pomocí milimetrového papíru zhotovovat silnější okraje na veškerých menších, či větších válcových nebo kruhových dílech, které mají konce uzavřeny čely, nebo jsou konci nalepeny na další díl. Vždy odstřihneme, nebo odřízneme zoubky, díl vytvarujeme a slepíme. Dovnitř stočíme pásek mm. papíru, zarovnáme a nalepíme na okraje čela, která patří k těmto dílům, nebo je těmito nasílenými okraji nalepíme na patřičné místo na dalším dílu obr. č.83 84 85 86. Do dílů, které jsou dlouhé asi 5-50 mm můžeme nasílení provést po celé délce dílu, pokud je díl delší, je vhodnější dát dva menší proužky tj. na každý konec dílu jeden (šířky 5-10mm podle délky dílu). Mimo to, že okraje válcových dílů budou po slepení vypadat daleko lépe, jsou i mnohem pevnější.

14.) Lepení fólií na okýnka a průhledy

Líbí se vám tyto stránky?

Chcete-li tyto stránky podpořit, zkopírujte si jeden ze dvou HTML kódů loga Papermanie stránek 

 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 

“Svět papírových modelů“  

PA logo 1.png
DF - pap. modelarstvi.png
ABC logo.png
MPMPM - museum.png
Creative Canon.png
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

© Jiří Velocha 2007-2022 Papermanie.cz - kopírování, úpravy, nebo jiné použití původních textů, částí textů, fotografií, obrázků, či jiných souborů z těchto stránek do jiných www, textových materiálů a digitálních nosičů mimo tyto stránky, je povoleno pouze s písemným souhlasem autora těchto stránek a s uvedením těchto www jako zdroje. Komerční subjekty si pro přebírání obsahu dohodnou předem podmínky, viz. kontakty. 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one