PM shop - poštovné a balné:

Dobírka CZ:                 -     139Kč
Doporučeně CZ:         -      77Kč
Od 1900Kč zaslání v CZ zdarma
Podrobné info: CENÍK POŠTOVNÉHO
Tento “kurz“, autor těchto www, sepsal již v r. 2000 a od r. 2008 je zde v jednodušší verzi k dispozici. Vhodný je pro spíše začínající modeláře. Preferovány jsou zde jednoduché postupy, ke kterým nepotřebujete žádné speciální a drahé pomůcky, ani nemusíte být “superlepič“. Takže se nechejte inspirovat a alespoň něco si vyzkoušejte.
papermanie@email.cz , nebo ↓

LEPENÍ "NA TUPO"

U menších dílů je možné chlopně při podlepování nebo samotném lepení vynechat úplně a přilepit díly jen hranami (samozřejmě toto platí i u dílů nepapírových). Tento způsob lepení je v současnosti využíván poměrně často a díly se lepí, tzv. na tupo což znamená, že lepidlo naneseme v nepatrném množství (stačí malinké kapky nanesené jehlou) pouze na hrany odstřižených, nebo odřezaných dílů a těmito hranami se přiloží k sobě, nebo na odpovídající místa na příslušných dílech, zafixují se (zajistí), nebo přidrží a nechají zaschnout. Lepidla by mělo být pouze tolik, aby se po přitisknutí nepřiměřeně nevytlačovalo a nevzniklo tzv. „svařování" a aby nepoškodilo okolí slepu.

Někteří modeláři záměrně podlepují i větší díly slabým kartónkem, a následně používají z větší části lepení modelu na tupo nebo pokud realizují svůj vlastní model, použijí tento způsob lepení téměř na sto procentech dílů modelu vytvořených z kartonku. I toto vyžaduje cit a zkušenosti, protože ne všechny díly, lze bezhlavě nasílit, nebo vytvořit třeba z 2mm silného kartonu už např. kvůli správnému sesazení či tvarování. K  lepení natupo, můžeme použít jak lepidla disperzní - kde je velice výhodný tzv. “červený Herkules“ který oproti běžnému Herkulesu schne o něco rychleji. Lze ale s velkou opatrností použít i vteřinová lepidla (raději gelový typ), to ale doporučijeme spíše pro lepení nepapírových dílů a hlavně zkušeným modelářům.
Tady si prohlédněte postup a konkrétní využití tohoto způsobu lepení na modelu - obr. č. 20 - 30.

07.) Zhotovování otvorů

Líbí se vám tyto stránky?

Chcete-li tyto stránky podpořit, zkopírujte si jeden ze dvou HTML kódů loga Papermanie stránek 

 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 

“Svět papírových modelů“  

PA logo 1.png
DF - pap. modelarstvi.png
ABC logo.png
MPMPM - museum.png
Creative Canon.png
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

© Jiří Velocha 2007-2022 Papermanie.cz - kopírování, úpravy, nebo jiné použití původních textů, částí textů, fotografií, obrázků, či jiných souborů z těchto stránek do jiných www, textových materiálů a digitálních nosičů mimo tyto stránky, je povoleno pouze s písemným souhlasem autora těchto stránek a s uvedením těchto www jako zdroje. Komerční subjekty si pro přebírání obsahu dohodnou předem podmínky, viz. kontakty. 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one