PM shop - poštovné a balné:

Dobírka CZ:                 -     139Kč
Doporučeně CZ:         -      77Kč
Od 1900Kč zaslání v CZ zdarma
Podrobné info: CENÍK POŠTOVNÉHO
Tento “kurz“, autor těchto www, sepsal již v r. 2000 a od r. 2008 je zde v jednodušší verzi k dispozici. Vhodný je pro spíše začínající modeláře. Preferovány jsou zde jednoduché postupy, ke kterým nepotřebujete žádné speciální a drahé pomůcky, ani nemusíte být “superlepič“. Takže se nechejte inspirovat a alespoň něco si vyzkoušejte.
papermanie@email.cz , nebo ↓

ČISTOTA PRÁCE

Protože papír je velice náchylný na ušpinění, patří k  základním požadavkům při papírovém modelaření čistota rukou, okolí pracovní plochy a nástrojů. Máme neustále po ruce kousek čistého hadříku na otírání prstů a nástrojů od lepidla, nebo barvy. Při lepení dáváme pozor, aby nám lepidlo neznečistilo díly ze strany tisku!! Vhodná je i plastová injekční stříkačka (např. 10-20ml) naplněná čistou vodou. Tuto vodu využijeme nejen k čištění prstů a nástrojů, ale např. i k ředění disperzního lepidla a míchání barev pro retuš.

Nepotřebné odstřižky papíru odstraňujeme na jednu stranu pracovní plochy - možné uspořádání pracovní plochy obr.č.4, nebo do zvláštní krabičky tak, aby se nám do nich omylem nepřipletly jednotlivé díly stavebnice. Slepené díly a části modelu pokud je nekompletujeme a zrovna nepřilepujeme do celkové sestavy, odkládáme do tzv. pracovní krabice obr.č.5. Do této ale rozhodně neukládáme nástroje a jiné těžší věci, které při stavbě modelu používáme, aby slepené části modelu nepoškodily. Krabice by měla být s víkem a přiměřeně velká, aby se do ní daly uložit pokud možno všechny i větší části modelu. Víko je vhodné i z důvodu ochrany před prachem v případě, že na modelu pracujeme delší dobu. Když se nám model nebo jeho části do krabice nevejdou, překryjeme je alespoň mikrotenovou folií. Pokud díly zatěžujeme, necháme je na rovné podložce mimo pracovní plochu na takovém místě, aby nedošlo k jejich poškození (např. na skříni). Odstřižené, větší a menší neslepené díly a celky ukládáme třeba do průhledných slídových složek společně s návody, menší slepené díly do malé krabičky (třeba od čaje) a vše můžeme uložit do zmíněné pracovní krabice. Nástroje, lepidla, pomůcky a ostatní potřebné věci ukládáme vždy odděleně od dílů nebo částí modelů, ve speciálních boxech, které si k tomuto účelu můžeme zakoupit, nebo v pevnějších papírových či dřevěných krabičkách. K uschování některých nástrojů a pomůcek lze s výhodou použít např. starší použitý školní penál obr.č.6.

03.) Používaná lepidla

Líbí se vám tyto stránky?

Chcete-li tyto stránky podpořit, zkopírujte si jeden ze dvou HTML kódů loga Papermanie stránek 

 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 
 
Detect language » Hungarian
 

“Svět papírových modelů“  

PA logo 1.png
DF - pap. modelarstvi.png
ABC logo.png
MPMPM - museum.png
Creative Canon.png
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

© Jiří Velocha 2007-2022 Papermanie.cz - kopírování, úpravy, nebo jiné použití původních textů, částí textů, fotografií, obrázků, či jiných souborů z těchto stránek do jiných www, textových materiálů a digitálních nosičů mimo tyto stránky, je povoleno pouze s písemným souhlasem autora těchto stránek a s uvedením těchto www jako zdroje. Komerční subjekty si pro přebírání obsahu dohodnou předem podmínky, viz. kontakty. 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one