Keltomanovy stránky

věnováno věčnému odkazu keltského etnika pro současnost

Návštěvní knihy

Archiv

Aktuálně

Keltská noc

Keltská noc

RSS

RSS

Hodnocení

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank

Sdílení

Bookmark and Share

Rok 2014

Pohanství

Pohanství

Dobrá zpráva

Tou dobrou zprávou je, že jak bájný Fénix z popela se do života znovu probouzí po mnoha letech stránky kamaráda Mejry Pohanství.net věnované všem pohanům - Keltům, Vikingům, Germánům a Slovanům! Tak mu držím palce.

Kdysi dávno jsem měl tu čest být jedním z novodobého keltského kmene Deraois. Toto uskupení časem zaniklo a kromě vzpomínek a fotografií po něm zůstala i zdařilá hymna Zlatý dub, která by zřejmě skončila v zapomnění a propadlišti dějin. Naštěstí ji do celotáborové hry (CETAH) zakomponoval jeden letošní prázdninový dětský tábor a udělala tak radost 90 dětem a 30 dospělým. Mám z toho velkou lidskou radost a dobrý pocit. Videoklip Soběnov 2014 - Zlatý dub můžete shlédnout zde. Díky, Jardo...
Tak jak se zdá, v prosinci 2013 se návštěvníci bájné mohylové stavby v irském Newgrange dočkali opět ukázkového zimního slunovratu. Ne každý rok se zadaří... O tomto říkají, že byl nejlepší od roku 2007, někteří dokonce tvrdí, že byl nejlepší, jaký dosud byl.
Ze stránek MYTHICAL IRELAND mi dnes poslali mail s odkazem, kde se na jejich winter solstice sunrise z 21.12.2013 můžete podívat.
Zároveň přímo na Nový rok plním slib, že aktualizace těchto stránek budou pokračovat :-)
 
Vstup do administrace