Keltomanovy stránky

věnováno věčnému odkazu keltského etnika pro současnost

Návštěvní knihy

Archiv

Aktuálně

Keltská noc

Keltská noc

RSS

RSS

Hodnocení

Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank

Sdílení

Bookmark and Share

Rok 2009

Další ročník této akce proběhne v areálu přírodního koupaliště obce Sázava u Žďáru nad Sázavou tuto sobotu, tedy 25.07. od 13.00 hodin. Zde se snoubí tři hlavní keltské živly Oheň - Voda - Vzduch s přátelskou atmosférou lidí a místa, hudbou, dobrým jídlem a pitím... Však se podívejte se na moje fotky z loňského nebo předloňského ročníku.

Klikněte na obrázek vlevo pro zobrazení plakátu v plné velikosti.

Srdečně zvou pořadatelé - Hana a Milan Janáčkovi.
Posledni komentare
25.07.2009 19:59:58: To máte pravdu, Jano... Pokud tam někdo pojedete, napište pak prosím výši vstupného příp. hodnocení ...
25.07.2009 08:40:53: Opravdu mazané - nedat na plakát výši vstupného!
Další akce související s oslavou keltského svátku Lughnasad se můžete letos zúčastnit ve dnech 29.7. až 01.08. v Jihočeském kraji. Akci pořádá Bazilika o.p.s. České Budějovice a program najdete zde.
Pohanské kolo roku se dále otáčí a jeho loukotě se pomalu blíží k významnému keltskému svátku Lughnasad. Mimořádně důkladně se na jeho oslavu letos připravuje občanské sdružení Boii v Nasavrkách. Jejich program 3. festivalu keltské kultury Lughnasad si můžete prohlédnout zde. Nebo klikněte na obrázek plakátu pro jeho zvětšení.

Začíná 1.8. již v 9.30 a je letos vskutku bohatý!
Pro značnou nepřízeň počasí (venku to v sobotu 20.06. vypadalo, jak kdyby nám mělo nebe opravdu padnout na hlavu) se akce místo původního letního slunovratu přesouvá na následující sobotu, tedy na 27.06.

Mimochodem: Víte o tom, že by za současným deštivým a chladným počasím mohl stát březnový výbuch sopky Mount Redoubt na Aljašce? Více.


Vše ostatní by mělo v podstatě platit podle původní pozvánky, SRAZ JE JIŽ ALE V 09.30 (nikoliv v 15.30) na konečné tramvaje č. 4 v Obřanech, ABYCHOM SI UŽILI ŽIVOU IRSKOU HUDBU!

Změna vlastního programu vyhrazena, příp. dotazy na 603 328 387.

A tak keltský chleba v hliněné peci upečen bude, ale p. Štefanekovou, a nikoliv mistrem pekařským z Kanic. Souboj dubového a cesmínového krále již neuvidíte. Protože je po letním slunovratu a vlády se zase na půl roku - až do zimního slunovratu - již ujal cesmínový král...
Můj syn Richard (v kmenu Deraois měl jméno Mraxis) již pěkně vyrostl, zmužněl a zesílil. Již rok navštěvuje kroužek historického šermu CVČ Louka v Brně-Vinohradech. Od cvičných mečů nyní přecházejí na skutečné.  A tak jsem "Leovi", jak mu v kroužku říkají, svěřil svého "Bleska" a dnes se šel podívat, jak se s ním pod zkušeným dohledem vedoucího Celeba ohání. No docela pěkně, můžete se podívat zde.
Oslava letního slunovratu podle keltských zvyků proběhne v sobotu 20.6. 27.6. na keltském dvorci Obřanských Hradisk u Štefaneků.

Čeká vás tam živá irská hudba, stejně jako tvoření keltských mandal, které pak energeticky změříme.

Dozvíte se, jak správně používat keltskou spirálu, jak se spřádala ovčí vlna na přeslen. Můžete si nechat rituálně pomalovat obličej.

Mistr pekařský z Kanic bude na místě péct v hliněné peci keltský chléb podle starodávných receptur.

Budete svědky souboje zeleného mužíčka přestrojeného za dubového krále s cesmínovým králem a předání jejich vlády.

Dobrá krmě u keltského stolu, avšak nikoliv nezřízené požívání alkoholu :-)

Kdo ctí keltské tradice, ten je srdečně vítán!

Máte-li dobový kostým, vezměte si ho určitě s sebou. Anebo si oblečte něco v barvě sluníčka.

Případné informace na tel. 603 328 387. Sraz je na konečné tramvaje č. 4, Obřany Babická v 09.30 15.30.

Srdečně zvou Jana a Silva Štefanekovy a Keltoman

Aktualizováno 20.06.:
Pro nepřízeň počasí se tato akce přesouvá na příští sobotu, tedy na 27.06.!!!

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!

Pokud tyto řádky čte někdo z vás, kdo jste tam byli, přátelé, vraťte se sem ještě později.

Budete se moci vyjádřit v diskuzi k této akci, jak se vám líbila apod. (mě se tedy líbila moc...).
Pokud máte někdo povedené fotky, pošlete mi ty nejlepší na mou adresu keltoman(zavináč)seznam(tečka)cz a já je přidám ke své galerii.

Nejlépe je pošlete přes službu Úschovna, děkuji.

10.05.09 Moje fotečky si již můžete prohlédnout na Rajčeti zde.
Tak věřte, nevěřte, lahvové pivo Kelt (pro české patrioty pivo srovnatelné s irským Guinessem), již NIKDY neuvidíte, protože ho přestal Staropramen vyrábět. A tak se s tímto černým keltským pivem setkáte pouze v točené podobě ve vybraných restauracích. Kam za Keltem? Na to vám odpoví tyto stránky.
Posledni komentare
01.08.2009 19:23:28: http://www.pivniblog.cz/clanek/3932-Tak-nam-zabili-Kelta-pani-Millerova/index.htm
10.07.2009 09:40:27: Stale ho robi Heineken v Hurbanove. Zrejme ale do Ciech sa vozi menej. Inak dost tazke pivo, neda sa...
02.05.2009 13:55:15: smiley${1}
02.05.2009 10:48:19: Nebe nám padá na hlavu!!!smiley${1}
Přeji všem návštěvníkům krásné prožití svátku Beltine, ať již ho strávíte kdekoliv. Podrobnější popis tohoto svátku právě vydal Lunwer ap Óir Sruthán. Po Beltinské noci opět vstoupíme do světlé poloviny roku...
1  
2  
3  
 
Vstup do administrace