Jednou z nejoblíbenějších služeb od Google jsou Mapy. Ty umožňují mimo jiné i vložení map přímo do obsahu webových stránek. Poradíme Vám, jak si vygenerovat API klíč a vložit jej do adminitrace, abyste mohli Mapy Google používat na svém webu.
Nevíte si občas rady při tvorbě svých webových stránek? Chtěli byste rychle vyřešit nastalé situace? Vybrali jsme pro vás šest nejčastějších dotazů na helpdesku Webgarden.cz a pokusíme se vysvětlit, jak je řešit.
hesla.jpg
Jistě všichni víme, jak těžké je vymyslet bezpečné heslo pro své přihlašovací údaje. Každý máme spoustu účtů a v zásadě používáme jen tři řešení, která jsou ale z pohledu bezpečnosti všechna špatná: a) lehce zapamatovatelná hesla, b) stejná hesla pro více služeb, c) složitější hesla, která si ale nepamatujeme nebo je neschováváme na bezpečném místě.
svatby-luxury.png
Provozuje svatební salon, který je velmi ojedinělý. Kromě svatebních šatů v salonu najdete i obchod s dekoracemi, které jsou důležitou součástí příprav na Váš velký den, obchod se spodním prádlem a bižuterií. Přinášíme rozhovor se zakladatelkou Svatby-luxury Markétou Viscápi Demlovou.
Nemusíte být analytik, statistik nebo matematik na to, abyste rozuměli základním údajům o tom, jak se návštěvníci Vašich webových stránek chovají, co je zajímá a kolik jich vlastně je. Dnes si řekneme, jak propojit svůj web s analytickým nástrojem Google Analytics, díky kterému můžeme sledovat návštěvnost našich webových stránek.
003.jpg
Svoji neziskovou organizaci založila v roce 2006. Pořádá dobročinné akce na podporu vzdělání dětí v Indonésii a prezentuje asijskou kulturu. Spolupracuje s řadou umělců, studentů, cestovatelů, učitelů a lékařů. Pro své aktivity dokázala nadchnout spoustu dobrovolníků a nyní její organizace v Indonésii provozuje vlastní školku a spravuje i dvě základní školy, ve kterých zajišťuje dětem zdarma vzdělání. Přinášíme rozhovor se zakladatelkou Kintari Janou Wolfovou.
vestredu_001.jpg
V roce 2013 založili studenti z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara kulturní prostor Galerie Vestředu s cílem představovat veřejnosti současné umění. Projekt má za sebou několik výstav, vernisáží a zajímavých projektů, o kterých se dočtete na webu vestredu.com. Správce tohoto webu se stal miliontým registrovaným uživatelem na Webgarden a jako dárek od nás dostal doménu a tarif Gold na rok zdarma. Jak je to s Vestředu dnes, tři roky od založení, popisuje Jan Chabr:
vykup-pc_002.png
Jiří Fojtík spravuje vlastní weby na Webgarden už od roku 2011. Za tu dobu vytvořil několik zajímavých projektů a přesto, že začínal metodou pokus omyl, jsou jeho weby stále navštěvovanější. Přinášíme inspirativní rozhovor s dlouholetým uživatelem Webgarden.
Prodejnausalvatora_záhlaví.png
Pražský obchod s kořením, který má tradici přes 45 let začne prodávat online na prodejnausalvatora.cz. Další nástroj, jak zvýšit prodej nebo se už dnes jedná o samozřejmost? Nejen na to jsme se ptali Ireny Velebilové, která pokračuje v rodinné tradici a převzala vedení obchodu po své mamce.
Máme pro vás návod, jak si na web přidat nejrychleji rostoucí sociální síť v ČR za rok 2015. Na Instagramu je v Česku téměř půl milionu lidí a počet uživatelů se každým dnem zvyšuje. Přinášíme několik tipů, jak si na webové stránky přidat příspěvky z Instagramu.
beranek_admonter_2.jpg
Vyrábí unikátní dřevěné obklady, podlahy a celé interiéry. Působí i na českém trhu a k informování o svých novinkách si vybrali Webgarden. O tom, jakou roli hraje web admonter.info v aktivitách společnosti Admonter, jsme si povídali s jejím zástupcem Stanislavem Beránkem.
Pokud to se svými webovými stránkami myslíte vážně a chcete spravovat web na profesionální úrovni, určitě si pořiďte vlastní doménu. V případě firemní prezentace nebo eshopu je to téměř samozřejmostí. Pojďme se společně podívat na to, proč mít vlastní doménu a co všechno to přináší.
kulichy_net.png
Jak vydělávat na svém koníčku a jakou roli v tom hrají webové stránky? Nejen o tom jsme si povídali s Libuší Honcovou z webu kulichy.net, která své vlastnoručně háčkované kulichy prodává online už tři roky.
V lednu bude Webgarden slavit už 10 let. Za tu dobu jste u nás vytvořili statisíce povedených webových stránek. Abychom společně oslavili naše první jubileum, připravili jsme pro Vás soutěž o prémiový web s vlastní doménou na 10 let zdarma a individuálním školením.
Společnost Google oznámila, že od 1. října 2015 bude postihovat veškeré webové stránky, které nebudou mít souhlas koncového uživatele s používáním souborů cookie na jejich stránkách. Tento požadavek je zanesen i ve směrnicích Evropského parlamentu a Rady 2002/58/ES, které ale nejsou v českém právu zcela implementovány. Přesto, že je situace značně nepřehledná a nikdo vás nyní za absenci souhlasu s cookies nemůže postihnout, má Webgarden pro své uživatele jednoduché řešení.
Měření konverzí na Heureka.cz se od 1. září 2015 mění. Pro využívání této služby je potřeba změnit speciální skript. Uživatelé Webgarden žádný skript měnit nemusí. Naši programátoři se o to postarali.
Naši programátoři tomu říkají persistentní přihlášení. Všem, kteří si na Webgarden spravují své stránky po svém a "persistentí přihlášení" jim nic neříká, to ale celkem usnadnilo práci. Už se nemusíte neustále přihlašovat, nyní stačí při přihlášení kliknout na "Neodhlašovat".
Už žádné zdlouhavé vyplňování čísla účtu, banky, variabilních symbolů, částky a dalších informací pro zaplacení služeb na Webgarden. Nyní dostanete ke každému bankovnímu převodu unikátní QR kód, kterým můžete okamžitě zaplatit. Stačí mít na svém chytrém telefonu nainstalovanou mobilní aplikaci své banky.
Uživatelé s tarifem Gold nebo Platinum si mohou svůj e-mail na Webgarden pohodlně spravovat přes různé externí e-mailové služby. Abychom Vám ukázali, jak si jednoduše propojit e-mail na Webgarden s jinou službou, vybrali jsme pro Vás Mozilla Thunderbird, se kterou máme velice dobré zkušenosti a u nás v kanceláři ho používáme skoro všichni.
Live chat je populární způsob, jak nabídnout zákazníkům online podporu a okamžitě tak zodpovědět jejich případné otázky. Používání live chatu je jednoduché pro návštěvníky i majitele stránek a oproti jiným formám komunikace má mnoho výhod.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one